Dziwne lagi

mam komputer od ok. 4 lat do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów od niedawna komputer zaczał mi się zawieszać w prawie każdej grze nawet w tych które grałem kiedyś na max rozdziel i detale a teraz mi się wiesza myslałem ze to wina systemu i sformatowałem komputer ale po formacie jest to samo proszę o pomoc

proponowal bym na oko wymienic zasilacz ktory jest pewnie noname ale oczywiscie to wyamaga pewnych zasobow pienieznych ale jak na moj gust jak po formacie sie muli to chodzi oto mozesz sprobowac jeszcze strelic defragmentacje ale watpie… i radzil bym tez uwazac bo jak moje obawy sie sprawdza a nie zareagujesz zbyt wczesnie to kiedys uslyszysz tylko bum i moze zobaczysz iskry i pozegnasz minimum z zasilka…

tak sie składa ze jakieś pół roku temu zmieniałem zasilacz bo poprzedni się roz***** i myslę że jak by to była wina zasilacza to zawieszał by mi sie nie tylko w grach

Może przegrzewają się komponenty? Sprawdź sobie temperaturę karty graficznej, procesora, dysków (np. programem SpeedFan) i jeżeli coś Cię niepokoi to powinieneś zrobić coś z chłodzeniem.

Drugą przyczyną może być pamięć ram, choć radziłbym sprawdzić te temperatury (ew. obrony wiatraczków).

jakie to gry

jaki konfig, a głownie zasilacz

sterowniki odpowiedzenie zainstalowane, nie najnowsze bo skoro masz 4 letnia grafe to pewnie jest stara

ma proc pentium 4 2,4 ghz

graf Geforce 3 ti 200

768 mb ram

wiesz mi sie np carbon, fable, nawet warcraft 3

Złączono Posta : 14.12.2006 (Czw) 7:58

Co w tym SpeedFan oznacza HD0

Tomekxy16 - Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może wylądować w koszu.

grafa to żadne cudy, nie licz że carbon Ci pójdzie, a jaki masz zasilacz :shock:

procek do demonów też nie należy…

Pyra jakbys chciał wiedziec to carbon mi chodzi i to wysokimi detalami i rozdzielszość 1024x768

Złączono Posta : 14.12.2006 (Czw) 18:41

gdzie mam sprawdzić jaki mam zasilacz i czy chodzi ci o to ilu watowy

:o :o :o :o :o

przysiegam

Złączono Posta : 14.12.2006 (Czw) 18:46

w necie jest taka stronka gdzie można sprawdzić czy pójdzie ci jakaś gra czy nie i tam mi pokazywało że nie pójdzie mi carbon a ja chyba juz od dwóch tygodni w niego grałem

Tomekxy16 a mikołaj naprawde istnieje, koledze na athlonie 1,0 ghz, 1 gb ramu i radeonie 9600pro się nie odpalił a u ciebie na gf 3 ti ;x

rozkręcasz obudowe i sprawdzasz ile W pisze na zasilaczu + jaka firma/nazwa

jak chcesz mogę ci jakiegoś screena prezesłać

zasilacz: firma deer model dr-c350atx 350 watów

zasilacz to syf, ale na takiego kompa powinien wystarczyć, tzn nie wiem dokładnie ile ten pentium żre prądu ale ponoć bardzo dużo…

ja na woim miejscu zrobił bym tak.

  1. odpowiednie zainstalowanie sterów programem do odinstalowania sterowników, + czyszczenie rejestru

  2. zainstalowanie sterowników z seri 44.xx

  3. powyłaczać wszystkie antyaliasingi w opcjach grafi, synchronizacje itd.

a jak to nie pomoże to coś nie tak z sprzętem, sprawdź grafe, możliwe że zasilacz ale nie jestem pewny bo sie nie znam

skąd mam wziąść toen program do odinstalowania sterowników

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=471