Dziwne Logowanie

Otoz zmienilo mi sie logowanie do systemu mam jednego uzytkownika seibie jako administratora i podczas wlanczani przy ekranie powitalnym musze wybierac swoje konto :frowning: . A nie wiewiem co poprzestawiac zeby to wrocilo do normy :?

Screnny

http://img141.imageshack.us/img141/7427 … uu17aa.jpg

http://img141.imageshack.us/img141/941/beztytuu95wi.jpg

A dla pewnosci czy nie jest to spowodowane szkodnikami daje loga

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 06:46:28, on 2005-07-04

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\CA\SharedComponents\CA_LIC\lic98rmt.exe

C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe

C:\Program Files\CA\SharedComponents\CA_LIC\LogWatNT.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe

C:\WINDOWS\system32\UAService7.exe

C:\WINDOWS\system32\igfxtray.exe

C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe

C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\Smtray.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\Gadu-Gadu.exe

C:\Program Files\CursorXP\CursorXP.exe

C:\Program Files\Microsoft AntiSpyware\gcasDtServ.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Kerio\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Documents and Settings\mateusz\Moje dokumenty\Moje Pliki\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: IeCatch2 Class - {A5366673-E8CA-11D3-9CD9-0090271D075B} - C:\PROGRA~1\FlashGet\jccatch.dll

O3 - Toolbar: FlashGet Bar - {E0E899AB-F487-11D5-8D29-0050BA6940E3} - C:\PROGRA~1\FlashGet\fgiebar.dll

O4 - HKLM…\Run: [igfxTray] C:\WINDOWS\system32\igfxtray.exe

O4 - HKLM…\Run: [HotKeysCmds] C:\WINDOWS\system32\hkcmd.exe

O4 - HKLM…\Run: [gcasServ] “C:\Program Files\Microsoft AntiSpyware\gcasServ.exe”

O4 - HKLM…\Run: [smapp] C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\Smtray.exe

O4 - HKLM…\Run: [KAVPersonal50] “C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kav.exe” /minimize

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “C:\Program Files\Gadu-Gadu\Gadu-Gadu.exe” /tray

O4 - HKCU…\Run: [CursorXP] C:\Program Files\CursorXP\CursorXP.exe

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\EXCEL.EXE/3000

O8 - Extra context menu item: Ściągnij przy pomocy FlashGet’a - C:\Program Files\FlashGet\jc_link.htm

O8 - Extra context menu item: Ściągnij wszystko przy pomocy FlashGet’a - C:\Program Files\FlashGet\jc_all.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_04\bin\npjpi150_04.dll

Na tym drugim screenie odznacz “Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło”. Będzie super. :smiley:

A log czysty :slight_smile:

To pewnie wina zainstalowanego Microsoft ASP.NET . Zobacz czy pomoże wyłączenie tego to konta.

DziaDu wiesz od czego to jest C:\Program Files\CA\SharedComponents\CA_LIC\lic98rmt.exe??

Nie wiem co to za wpis, poza tym log czysty :smiley:

Jest to pozostalos po PestPatrol juz wywalona

Czyli jest jakies rozwiazanie aby przywrocic poprzednie ustawinie nie intsalowalem nic poza .Net Framework :?

przywracanie systemu ? :roll:

to konto asp net możesz spokojnie usunąc, dlatego że to jest koto po zainstalowanym asp net, ja tak samo miałem, konto usunąłem i nic sie nie stało :slight_smile:

Przywracanie systemu zprobowalem i nic a moge usunac to konto Asp Net :?

Tylko w sumie ja tego nie instalowalem :o

DziaDu , przeczytaj mego posta wyżej i odznacz to, co napisałem. możesz też usunąć te konto jak radzili koledzy.

Zrobilem tak ale to nie to oco mi chodzi :frowning:

Czyli moge usunac to konto bez zadnych problemów :?

Update

usunolem to konto i wszytsko wrocilo do normy dzieki neo26 8)

tak dokładnie, a to konto tworzy się po zainstalowaniu avalona, indygo i net framework :smiley:

Nieprawda.

A to jest prawdą 8)

napisałem tak dlatego, że on instalował to w całej paczce: avalon,indygo i net framework, dlatego napisałem po czym to mu się zrobiło :smiley:

DziaDu tak naprzyszłośc to nie musisz tego konta usuwać możesz zrobić tak:

Z menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy regedit. Teraz w lewej części okna otwieramy klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ Winlogon\SpecialAccounts\UserList

Z menu Edycja wybieramy Nowy i Wartość DWORD. Nadajemy jej nazwę ASPNET i przypisujemy wartość 0. Po zrestartowaniu komputera problem powinien zniknąć.

tylko ze zabawa w rejestrze jest niebezpieczna dla osób które nie znaja sie na tym i niezaawansowanym userom nie poleca sie tego typu zabaw, pozatym na wszeli wypadek musiałby zrobic kopie rejestru zanim takie cos zrobi, ale i tak łatwiejszy sposób to usuniecie konta :lol:

Ale teraz głópoty piszesz to jak masz zasyfionego kompa to twoim zdaniem lepszy jest format no bo przecież jest prostszy niz skany usuwanie reczne i walka z syfem hmmm masz dziwny tok myślenia. :?

A po co ma to konto usuwać co?

A druga sprawa to metoda która podałem jest banalnie prosta do wykonania.

a z drugiej strony po co ma zostawic niepotrzebne konto na kompie?

sam sie zastanów :twisted:

No dokladnie wywalic. Ale w resjestrze umiem sie bawiec i dzieki kuz5 za rade napewno sie przyda :slight_smile: