Dziwne Maile

Wiem, że to nie jest miejsce do umieszczenia tego wątku tutaj, ale nie znalazłem miejsca gdzie mógłbym to powiedzieć (napisać)

Od jakiegoś czasu dostaję dziwne maile z ogłoszeniami o kupnie, sprzedaży i inne, od nieznajomych (chyba automatycznie robionych kont mailowych).

Tutaj przykład maila, który dostałem dzisiaj:

Takie maile dostaję średnio co miesiąc lub dwa.

Wiem, że tu się kręci dużo profesjonalistów w sprawie i chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość zablokowania takiego rodzaju maile.

P.S.

Za każdym razem dostaję wiadomość z innego maila, czy pomoze tylko zmiana maila?

Z góry dzięki za pomoc.

Wrzuć do spamu i przestań się przejmować. Jeżeli masz GMaila lub podobną pocztę to po jakimś czasie “nauczy się” aby automatycznie wyrzucać takie wiadomości.

Ja dostaję ostatnio dużo czegoś takiego:

To dopiero jest dziwny mail :wink:

Zarejestrowałeś się na jakiejś stronie, która dodała cię do jakiejś listy mailingowej. Ja tego spamu mam multum :slight_smile:

Pomaga tylko zmiana maila. Ew blokada wszystkiego co jest w spamie (tak jest na hotmailu)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nigeryjski_szwindel

“Za każdym razem dostaję wiadomość z innego maila” No i co że zaznaczy że to SPAM jak następnym razem przychodzi z innego adresu mailowego.

To jakiś szwindel zapewne. Nie przejmuj się tym. :slight_smile:

Filtr anty spamowy na gmail (i nie tylko) nie opiera się wyłącznie na liście “zakazanych” nadawców, ale i na analizie treści wiadomości. Jeżeli te maile mają podobną treść to każdy porządny filtr, po oznaczeniu pierwszej wiadomości jako spam, wykryje podobieństwo i zrobi co trzeba.

Za każdym razem dostaję maila od innego nadawcy i te wiadomości siedzą mi w SPAM’ ie jak zobaczę pocztę, ale i tak chyba muszę zmienić maila, bo nic na to nie poradzę, pewnie ktoś się zarejestrował moim mailem na jakiejś stronie, zmieniam maila, dzięki za odpowiedzi.

proszę moderatora o zamknięcie tematu.