Dziwne miganie ekranu i problemy ze sterownikami

Witam.

Ostatnio w końcu zamieniłem swój Windows XP na “siódemkę” i niestety (prócz “ładnej” grafiki) na razie zaskakuje mnie tylko negatywnie.

Pierwszy problem, to po włączeniu komputera i załadowaniu się ekranu wybierania użytkownika do logowania ekran dwukrotnie, w krótkich odstępach czasu, robi się czarny (tak jakby monitor został nagle odłączony, ale nie jest, bo nie pokazuje się na nim żadna informacja w stylu “NO SIGNAL”). Tak samo dzieje się przy wgrywaniu nowych sterowników, itp.

Drugi problem, to sterowniki, a w szczególności sterowniki dźwięku. Co jakiś czas sterowniki dźwięku, w zasadzie nie wiem jak to nazwać - usuwają się z systemu (?) i przy uruchamianiu komputera Windows od nowa je wyszukuje (oczywiście przy okazji występuje w/w “ściemnienie” ekranu).

Napomnę, że sterowniki ściągałem i instalowałem własnoręcznie pod moją 32bitową wersję “siódemki”, wszystkie ważne i zalecane aktualizacje Windowsa mam ścięgnięte i zainstalowane. System posiadam ledwo od tygodnia, nawet nie.

Sprzęt:

AMD Athlon 64 Processor 3000+ 1,80 GHz

1024 MB RAM (2x512)

nvidia GeForce 7600 GT 256 MB

Windows 7 Ultimate x86

Dodam jeszcze, że podczas instalacji systemu instalator zawiesił się i komputer KOMPLETNIE nie komunikował, więc musiałem go zrestartować i zacząć instalację od nowa. Jednak zapomniałem przed ponowną instalacją sformatować dysk i nieopatrznie zainstalowałem jedną wersję na drugiej (instalacja tej pierwszej zawiesiła się po pierwszym restarcie systemu w instalacji). Jako, że tym razem wszystko przebiegło bez problemów nie formatowałem kolejny raz komputera.

Proszę o pomoc

Z góry dziękuję

borsux

PS:

Instalowane przez mnie sterowniki:

  • karta graficzna (GeForce/ION Driver Release 260)

  • dźwięk (realtek high definition audio driver 2.55) - musiałem instalować dwukrotnie, ale dalej występuje problem, tylko tym razem Windows sam znalazł błąd

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html Daj screen z zakładki Mainboard.Podwój ilość RAM,jest na granicy wymagań…część móże być zajęta przez grafikę.Sprawdż w menadżerze urządzeń stan podzespołów…Znaczki

beztytuugcym.png

Skoro tak mówisz, to może faktycznie zastanowię się nad kupnem RAM’u. Tutaj jeszcze 2 pytania:

Gry komputerowe mi przymulają trochę, jest to wina bardziej procka czy RAMu?

Mam 2 kości RAM’u po 512, czy mogę teraz kupić jedną 1024 i ją dołączyć? I czy musiałaby to być ta sama firma, model?

I procka i RAM-u.RAM kupuj o tych samych parametrach.Zainstaluj Everesta,pokaże Ci jaki typ możesz zainstalować…DDR…DDR2 ile masz slotów dla RAM To jest Twoja płyta http://www.twenga.pl/cena-M2V-ASUS-Plyta-glowna-55103-0

Procesor masz przyzwoity.