Dziwne obciążenia - zawieszenia komputera

Hej mam następujący problem: po włączeniu systemu działa on przez jakiś czas, ale potem zaczyna się zachowywać jakby był bardzo mocno obciążony: mysz działa (prawy klawisz) natomiast nie mogę właczyćniczego w pasku szybkiego uruchamiania i kliknącikon w pasku zadań,przełączać między zadaniami.Nie działa tez komenda ctrl+alt+del. To co sie wyświetla na ekranie - czyli np Firefox, czy dokument Worda działają i mogę normalnie pisać i przeglądać internet. Dopiero po chwili - czasem dluugiej wszystko wraca do normy - pasek szybkiego uruchamiania i pasek zadań działają. Acha podobnie zawiesza się gdy próbuję uruchomić Menu Windowsa, lub odpalić ikonkę antywirusa w trayu. Ogólie wygląda to jak by system był bardzo przeciążony(to, co mnie zastanawia,że czasem chodzi jeden, dwa programy a zużycie procesora sięga 95-100%), a potem sie odblokowuje. Czy ktoś ma pomysł co to może być? czy da sie to jakoś obejść bez formatu dysku? nie pomogło przywracanie systemu z daty, kiedy wszystko było ok. antivir Kaspersky nie znalazł też żadnego wirusa w systemie, i obiektach startowych, ale nie dał rady przeskanować moich dokumentow i dysków twardych. Spybot search& destroy też nic nie znalazł… czekam na pomysły i z góry dziekuję !!

zrozpaczona szesnastolatka :shock:

Hejka!Na początek wrzuć logi z hijacka isilent runners znajdujące się pod tym linkiem:http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

później czekaj aż ktoś sprawdzi te logi, bo ja niestety sie na tym nieznam zbyt dobrze.A w najgorszym wypadku jeśli chodzi o mulenie kompa to popytaj kolegów i koleżanki czy ktoś z nich ma win xp pro na płytce i zreinstaluj go.Windows bedzie jak nowo narodzony. :smilecolros:

Złączono Posta : 09.05.2007 (Sro) 22:15

Aha i jeszcze jedno.Podaj swoje parametry kompa tj.Procek pamięć ram itp.

Bo jeśli to jakiś wolny procek to nic dziwnego.Pamiętaj że należy co jakiś rok lub półtora reinstalować windowsa.

Ile masz wolnej pamięci?Bo jeśli na kompie nie ma miejsca to nic dziwnego.Wyczyść troche urzywając do tego narzędzia oczyszczania dysku:

Start>programy>akcesoria>narzędzia systemowe>oczyszczanie dysku

Aha i jeszcze jedno.Czy kiedykolwiek defragmetowałaś dysk??Jeśli tak to jak dawno??Trzeba defragmentować dyski co jakiś czas.

Życzę powodzenia!

Chip

to chyba będzie najlepsze rozwiązanie - stary dobry format…

No raczej.Mam nadzieję że to pomoże.Cieszę się że mogłem pomóc :slight_smile: :smilecolros:

no niewiem jaka to pomoc … każdy może dać rade typu formata zrób :stuck_out_tongue:

format to ostateczność w większośći przypadków mulenia kompa :slight_smile:

wklej logi i myśle że ktoś ci pomoże :slight_smile:

:x