Dziwne odgłosy przy włączaniu komputera

witam. mam problem. przy włączaniu komputera wydobywają sie z niego dziwne odgłosy tak jakby jakiś kabelek chaczył o wentylator ale sprawdzałem i nic nie chaczy. dziwne odgłosny milkną po jakiś 3 minutach od startu. i tak za każdym razem gdy komputer jest wyłączony np przez cała noc. ale gdy komputer chodzi np godzine i go wyłącze kompa a potem zaraz go włącze to tych dziwnych odglłosów nie ma. tak jakby komp potrzebował tych 3 min na rozruch. ale troche sie tym martwie… czym to może być spowodowane ?

może duchy :smiley:

sprawdź dokładnie czy każdy kabelek nigdzie nie haczy i to dokładnie w całym wnętrzu kompa, nie tylko obok wentylatorka :wink:

witam, miałem nie dawnoidentyczną systuację i oddałem PC do serwisu (na gwarancji jest :stuck_out_tongue: ) i okazało się że wentylator zasilacza jest na wymarciu, wymienili zasilacz z wiatrakiem i jest już ok…

czyli to na 100 % jest wina zepsutego zasilacza ?

dziura , to na pewno wina padającego łożyska w którymś z wentylatorów.

Ściągnij lewą ściankę obudowy i posłuchaj dokładnie, który to wentylator.

przysłuchiwałem sie i osobiście nie obwiniałbym zasilacza tylko chłodzenie karty graficznej lub procesora… drobie jest takie łożysko ??? trzeba wymienić całe chłodenie na danej części ?

Cena łożyska to sprawy groszowe, ale łatwo nie dokupisz odpowiedniego łożyska do wentylatorka.

Taka zabawa w wymianę łożyska po prostu nie ma sensu.

Musisz po prostu kupić nowy wentylator. Najpierw musisz być na 100% pewien, który to wentylator.

Możesz również odkleić naklejkę z wadliwego wentylatorka, do dziurki psiknąć, np. WD40, zakleić dziurkę naklejką.

Na pewien czas klekot z wentylatora powinien ucichnąć.

Wymień tylko wentylator, ja miałem podobną sytuację ale u mnie akurat pomogło przeczyszczenie go.

ok, poszukam dzisiaj dokłanie co i jak. w przeczyszczenie wystarczy sprężonym powietrzem ?? czy jeszcze jakim innym sposobem ?? i kto mi wyjaśni dlaczego to przeszczy tylko te pierwsze 2-3 min ??:confused:

Powiem tak, u mnie te odgłosy milkły z chwilą jak wentylator osiągną odpowiednią prędkość RPM - chodzi mi o wentylator na procku bo z nim były problemy. Nie wiem który u ciebie konkretnie niedomaga więc musisz sprawdzić. Co do czyszczenia to najlepiej i najbezpieczniej sprężonym powietrzem.

ja jestem prawie na 100 % pewny ze to problemy z karta graficzna;/ przeczyszczenie powinno pomóc ?

dziura , więc do dzieła… :slight_smile: