Dziwne paski i blue screen

Jak w temacie, mam taki problem: Parę dni temu włączałem komputer i wywaliło mi blue screene’a, a że w moim komputerze screenera nie da się przeczytać, bo od razu znika i resetuje się komputer, to sformatowałem, w trakcie formatowania wyskakiwały kropki i niektóre znaki zamienione były przez DDDD i MMM. Po sformatowaniu wyświetliły mi się kreseczki (screner niżej), które po pewnym czasie zniknęły, 2 dni komputer działał bez problemu i tu nagle znowu powtarza się problem (znowu blue screen).

Dodam, że przy włączaniu komputera, w biosie też są DDDDDDDD i MMMMMMMMM.

21411054.jpg

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Sprawdź czy karta graficzna dobrze siedzi w swoim slocie. Przeinstaluj do niej sterowniki a także direct x

Pozdrawiam

Czy system orginalka??

ty nie ma nic do znaczenia z systemem czy pirat czy orginalny. jinchuriki sprawdź przewód łączący kartę graficzną oraz śledź karty i wtyczki D-Sub

odczytaj plik DMP :arrow:

http://support.microsoft.com/kb/315263/pl

Sprawdź stan pamięci RAM programem Memtest

pamięc ok, pliki dmp jeszcze sprawdze, ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy mogę wsadzić kartę graficzną nvidia geforce 5200 do mojej płyty głównej, w której jest gniadzo pci express 16 ?

Ten GeForce 5200 jest pod złącze AGP, które nie jest kompatybilne z PCI-E, więc nie ma możliwości, aby zainstalować te grafike na płycie głównej z PCI-Express x16.

Z doświadczenia wiem, że to wina. złego styku końcówek karty na slocie. Nierównomiernie siedzi karta w slocie. Obudowa komputera może być stara i źle dopasowana jest do wysokości płyty głównej i złe przykrecona do metalowej częsci obudowy komputera.

Chyba, że sobie nabędzie drogą kupna przejściówkę PCI-E -> AGP. Inną kwestią pozostaje opłacalność :smiley:

http://www.pcworld.pl/news/81045/Zamontuj.karte.AGP.w.slocie.PCI.Express.html