Dziwne paski i blue screen


(Zolwik31) #1

Jak w temacie, mam taki problem: Parę dni temu włączałem komputer i wywaliło mi blue screene'a, a że w moim komputerze screenera nie da się przeczytać, bo od razu znika i resetuje się komputer, to sformatowałem, w trakcie formatowania wyskakiwały kropki i niektóre znaki zamienione były przez DDDD i MMM. Po sformatowaniu wyświetliły mi się kreseczki (screner niżej), które po pewnym czasie zniknęły, 2 dni komputer działał bez problemu i tu nagle znowu powtarza się problem (znowu blue screen).

Dodam, że przy włączaniu komputera, w biosie też są DDDDDDDD i MMMMMMMMM.

21411054.jpg

Pozdrawiam i proszę o pomoc


(Ssoske) #2

Sprawdź czy karta graficzna dobrze siedzi w swoim slocie. Przeinstaluj do niej sterowniki a także direct x

Pozdrawiam


(Ryjek10) #3

Czy system orginalka??


(system) #4

ty nie ma nic do znaczenia z systemem czy pirat czy orginalny. jinchuriki sprawdź przewód łączący kartę graficzną oraz śledź karty i wtyczki D-Sub


(Olixxx94) #5

odczytaj plik DMP :arrow:

http://support.microsoft.com/kb/315263/pl


(Kojot) #6

Sprawdź stan pamięci RAM programem Memtest


(Zolwik31) #7

pamięc ok, pliki dmp jeszcze sprawdze, ale czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy mogę wsadzić kartę graficzną nvidia geforce 5200 do mojej płyty głównej, w której jest gniadzo pci express 16 ?


(Longhorn2009) #8

Ten GeForce 5200 jest pod złącze AGP, które nie jest kompatybilne z PCI-E, więc nie ma możliwości, aby zainstalować te grafike na płycie głównej z PCI-Express x16.


(Djzon) #9

Z doświadczenia wiem, że to wina. złego styku końcówek karty na slocie. Nierównomiernie siedzi karta w slocie. Obudowa komputera może być stara i źle dopasowana jest do wysokości płyty głównej i złe przykrecona do metalowej częsci obudowy komputera.


(wieszak) #10

Chyba, że sobie nabędzie drogą kupna przejściówkę PCI-E -> AGP. Inną kwestią pozostaje opłacalność :smiley:


(Djzon) #11