Dziwne paski na ekranie

Witam! :slight_smile:

Otóż od niedawna mam taki oto problem. Na pulpicie mam jakieś dziwne filetowe paski. Nie wiem od czego one są. Próbowałem format, ale nic nie daje. Nadal są. Próbowałem ustawiać kontrast itp. lecz nadal są tylko zmieniają swoją pozycje(przy zmianie ustawień kontrastu itp.). Nie wiem już co robić. Może jest jakiś program czy coś. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

PS: W załączniku jest screen.

post-61555-13856533730107_thumb.jpg

:x

Przecież to są paski od tapety!

Zmień tapetę to ich nie będzie.

To może tylko ja je widzę. :o To nie chodzi mi o paski tapety tylko ja widzę takie fioletowe małe jakby piksele czy coś. Może mam coś z monitorem lub kartą??

A jaki masz monitor? LCD czy CRT?

Ja też nic nie widzę ani pasków ani pikseli fioletowych,na innej tapecie też tak masz?

LCD, plazma z roku ok. 2003. Te paski wyglądają mniej więcej tak jak na załączniku. Robiłem paintcie więc jak coś to nie wygląda tak idealnie jak u mnie.

Edit: Mam to na wszystkich tapetach, gdzie jest odcień niebieski.

post-61555-13856533731278_thumb.jpg

Może karta graficzna jest uszkodzona. Ja miałem na swoim Radeonie 9600 PRO podobny problem (obraz był czerwony).

Najlepiej gdybyś pożyczył od kogoś inną karte graficzną i sprawdził czy też są takie paski.

Skoro to monitor LCD to ja bym bardziej stawiał na jakieś przebarwienia na matrycy, kształty jakie zaznaczyłeś odpowiadały by takiej wadzie. Na screenach tego nie zobaczymy, najlepiej gdybyś przy odpowiedniej tapecie pulpitu zrobił zdjęcie cyfrówką i pokazał jak to wygląda w rzeczywistości.

No rzeczywiście to mogą być uszkodzenia monitora, ponieważ na screenach nie widać niczego złego więc pewno nie będzie to wina karty graficznej, ale monitora.

odinstaluj wszystkie sterowniki od grafiki i zainstaluj jeszcze raz

To nic nie da. To wada monitora.

Jeżeli byłby to problem z kartą graficzną, to my widzielibyśmy te paski na screenach.