Dziwne "pikanie" w kompie


(Rivelino21) #1

Od kilku dni słyszę dziwne pikanie w obudowie.Pikaniu towarzyszy miganie czerwonej diody HD i odgłos jakby coś się włączało i wyłączało.Czasami trwa to godzinę z przerwami a czasami kilkanaście minut.Komp jest sprawny.Nie ma jak narazie żadnych zwiech i działa ok.Ma około cztery lata.Myślałem że może coś się zaczęło przegrzewać ale temp.płyty,procesora i dysku jest w porządku.Także dysk jest ok.Coś jednak musi być nie tak bo wcześniej nigdy nie miałem takich symptomów.Zastanawiam się czy problem nie tkwi w kontrolerach IDE lub taśmach IDE.


(Bartekziom17) #2

tzw. pikanie to jest sygnał o jakichś błędach możliwe, że po prostu coś ci sie stało z tym głośnikiem wbudowany w środku kompa !!


(Hellbean) #3

Jeśli to ma być jakiś sygnał ostrzegawczy to producent płyty zapewne podaje ich wykaz, co jaki dźwięk oznacz (konkretnie ilość i czestotliwość pikania) w przeciwnym razie jest to jakieś przepięcie.


(Szajsmaster) #4

da sie wyłączy ten głośniczek?


(Krzysieek88) #5

Jasne, odetnij kable.

btw // po co to wyłączać ?


(Joemix) #6

Skoro komp jest sprawny to pikanie normalna sprawa... nie przejmuj się, jak się cos rozwali do końca to komp przestanei być sprawny a ewentyalne naprawa bedzie kosztowac 500 zamiast 50 pln.


(JNJN) #7

roberto51

Otwórz kompa i osłuchaj co to?

Zrób defragmentację wszystkich partycji dysku.