Dziwne Piszczenie komputera

(Syzyf3320) #1

jest to problem ktury pojawil sie tak nagle...i powoli sie rozwijal...najpierw zaczelo sie od gry MuOnline jak w nią grałem to po czasie 3-5 minut komputer zaczoł mi piszczeć tak jak przy starych grach z Amigi albo Dosowych gdzie jak sie cos robi to jest taki dźwiek Pip w kompie...ja mam taki sam lecz po jakims czasie ten dźwięk jest stały nie przerywalny i sie boje ze cos mi sie moze spalic...Nastepnie ten problem rzucil sie na wszystkie gry...wczesniej tez mialem ten problem tylko to bylo przez nie chodzenie wiaatraka i komputer dawal mi sygnal...ale teraz wszystko dziala i nie wiem o co chodzi...

Temp. procka wynosi jakos 53 stopnie ... Byc moze gdy mi naprawiali wiatrak to zmniejszyli jego ilość obrotów na secunde i sie procek zagrzewa a jak wlacze gre to daje dźwiek o zagrzaniu...

Naprawde nie WIEM co to moze byc...byc moze to jakiś banał tylko ...ale prosze jezeli ktos wie o co chodzi to PROSZE o POMOC! !!

Dzięki z góy :smiley:

(Ford Fokus) #2

Jeżeli masz jakiegoś Athlona/Durona/Semprona to dobrze :D, może podasz konfigurację sprzętową?

(Syzyf3320) #3

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera MATRIX (Komputer Domowy)

Nazwa użytkownika Szymon

Płyta główna:

Typ procesora Intel Pentium 4 540, 3200 MHz (16 x 200)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8I915PM (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Grantsdale i915P

Pamięć fizyczna 512 MB (DDR SDRAM)

Typ BIOS'u Award Modular (11/01/04)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce 6600 (128 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce 6600 PCI-E

Monitor Samsung SyncMaster 177N/710N/MagicSyncMaster CX701N/CX711N 17" LCD

Multimedia:

Karta dźwiękowa Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller [b-1]

Złączono Posta : 29.07.2005 (Pią) 12:58

naprawde nikt nic nie wiem na ten temat?? PROSZE JAK WIECIE TO NAPISZCIE COS!!

(Skorn) #4

syzyf3320

temperature procka sprawdź w biosie w momencie kiedy jest pisk. Masz włączoną ochronę procesora przed wyłączeniem wiatraka? Jeśli tak to przy jakiej temp.?

piszczenie jest z kompa (obudowy) czy z głośników?

(Grebo) #5

Możesz tym programem zwiększyć prędkość obrotów wiatraczka (jeśli Twoja płyta ma taką opcję)

Sprawdź tym programem prędkość wentylatora i temperaturę procka, dysków itp.

Po sprawdzeniu pokaż wyniki