Dziwne piszczenie płyty głównej


(Sidkwa) #1

Objawy wyglądają na uszkodzone kondensatory na płycie. Czy brak obrazu na monitorze spowodowany jest tym, że monitor podłączony jest do zintegrowanej karty graficznej na płycie głównej?

Przyjrzyj się dokładnie kondensatorom - być może niektóre z nich są już "napuchnięte" wtedy łatwo zlokalizujesz który kondensator jest uszkodzony. Naprawy można dokonać samodzielnie wymieniając napuchnięty kondensator na sprawny, ale wymaga to trochę doświadczenia w lutowaniu. Dlatego pozostaje serwis.


(Bambosz107) #2

Wymiana kondensatorów nie jest taka strasznie trudna, ale jeśli nie masz pewności to rzeczywiście będzie trzeba płytę do serwisu zanieść.


(Sidkwa) #3

Skoro problem wystąpił niedawno być może jeszcze nie zdążyły napuchnąć. Pisk jednak wskazuje na uszkodzone kondensatory.


(Michal Kolatek) #4

Ciekawe jaki jest skok V na sekcji zasilania, płyta bez P4 nie powinna ruszyć, jak wkładasz na działającym to można sfajczyć sekcje czy proca, lub wszystko na raz.

Kiepski do testów, czarna lista zasilaczy

http://www.techfanatyk.net/zmien-zasila ... -psychoza/

A ram koleżanki do swojego? Zamieniałeś sloty ram? Resetowałeś bios zworką przy wyjściach sata? Spróbuj wyjąć ram i wtedy odpalić, ale z wtykiem P4, według mnie padła płyta, zobacz jak się zachowa, niby teraz pokazuje błąd ramu.

http://forum.pccentre.pl/index.php?/top ... ly-bios-u/

Spróbuj tego, może bios padł, wer soft.

http://ocforum.pl/showthread.php?t=9158