Dziwne pliki na dysku C:

Od pewnego czasu cierpię na brak miejsca na dysku C, przez co system zaczął działać bardzo wolno, przed chwilą odkryłem 2 dziwne pliki na dysku C, nie są w żadnym katalogu, tylko od razu na dysku. Pliki te i ich rozmiary to:

pagefile.sys - 1 179 648 KB

oraz

hiberfil.sys - 785 972 KB

Czy moglibyście mi powiedzieć czy to normalne, co to za pliki, oraz czy mogę je bezpiecznie usunąć.

Z góry dzięki!

Hiberfil.sys to od wlaczonej hibernacji

panel sterowania - opcje zasialania- hibernacja wylacz te opcje zrestartuj kompa i zalacz znow hibernacje plik powinien zmienjszyc rozmiar

pagefile.sys plik wymiany pamieci zazwyczaj zjmuje troche miejsca mozesz zmienic jego rozmiar w apnel sterowania system wydajnosc ustawienia zawansowane i pamiec wrtualna

Hibernacji i tak nie używam, wiec po prostu wyłączę tą opcję. A Plik stronicowania zmniejszyłem do 1GB. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze działało.

Rozmiar pagefile.sys zależy czy plik jest ustawiony jako stały,możesz dać nawet 400 MB,czy jako zmienny,zmienia swój rozmiar w zależności od potrzeb,jego wykorzystanie zależy od rozmiaru pamięci,jeśli masz mało wolnej pamięci operacyjnej RAM system będzie często korzystał z tego pliku,zapisuje tam nieużywane dane z pamięci operacyjnej,potem pobiera je znowu,gdy zajdzie taka potrzeba

pablo_m ustaw sobie pamięć wirtualną na 256MB. Masz przecież 768 MB RAMU…

No i co z tego???

256 MB to bedzie jednak zbyt mało.

Ja mam 512 MB ramu i mam ustawione 256MB swapa. Jeszcze komunikatu o jego przepełnieniu na oczy nie widziałem.