Dziwne pliki na pedrivie

Witam!

Mam problem z pendrivem. Miałam na nim wgrane kilka prezentacji w powerpoincie. Po podłączeniu go do komputera wszystkie moje dokumenty znikły, a zamiast nich wyświetlają się dziwne pliki pod dziwnymi nazwami. Szukałam czegoś w internecie na ten temat, próbowałam coś z tym zrobić, ale nic nie pomaga. Nie znam się na takich rzeczach i bardzo proszę o pomoc. Czy da się coś z tym zrobic i odzyskać dokumenty?

http://imageshack.us/photo/my-images/40/beztytuut.bmp/

Pozdrawiam.

spróbuj daj prawym przyciskiem myszy na pen drive daj właściwości, zakładka narzędzia, sprawdzanie błędów i zaznacz obie opcje i rozpocznij. Nie wiem czy to coś da ale spróbuj :slight_smile:

Zrobiłam.

Usunął mi się jeden plik, poza tym nic się nie zmieniło…

możliwe że powierzchnia pendrive jest uszkodzona :frowning: jedyne co mi przychodzi do głowy to formatowanie a potem jak się da to odzyskanie plików. Chyba że ktoś jeszcze coś poradzi na forum.

To sprawka wirusa zapewne, dla pewności włącz jeszcze pokazywanie ukrytych plików w opcjach folderów i sprawdź czy pliki prezentacji nie mają atrybutu ‘ukryty’.

Zaznaczyłam tą opcje “pokaż ukryte pliki i foldery”, ale nic się nie zmienia, nie wyświetla. Wcześniej pokazał się jakiś jeden folder, ale po wykonaniu czynności, o których napisał “gufi4” w poście powyżej, nic, poza tym jednym plikiem się nie pokazuje…

miałem kiedyś podobnie z pendrivem i kartą pamięci jeżeli za szybko odłączyłem od kompa bądź coś przerwało zapisywanie pliku, jeżeli chcesz to sformatuj go a potem spróbuj odzyskać te pliki ale nic nie obiecuje że się da :frowning: albo niech ktoś inny pomoże jeszcze

To mnie rozbawiło.

Jeśli chcesz coś odzyskiwać to program do odzyskiwania odpala się przed wszelkimi procedurami ingerującymi w system plików takimi jak wspomniane systemowe sprawdzanie i naprawianie błędów czy formatowanie.

Jeśli zaczynasz w kolejności jak napisałeś to dane zostają fizycznie nadpisane i szansa na odzyskanie czegokolwiek maleje.

A co do samej usterki to może to być wirusa ale objawy bardziej wskazują na uszkodzenie systemu plików (może się to przydarzyć gdy pen za szybko zostanie odłączony bez bezpiecznego usuwania sprzętu) lub awarię pendriva (z tymi tanimi penami noname często przydarzają się takie usterki kończące ich krótki żywot).