Dziwne podkładki pod mobo

Siema!

Kupiłem obudowę Gladius m40 i w komplecie dostałem jakieś dziwne, czerwone podkładki. Wiem, że są do mobo (chyba), ale nie mam pojęcia w które miejsca je wsadzić? Położyć je na kołki dystansowe czy na pod śruby mające bezpośredni kontakt z płytą?

A i jeszcze coś. Gdzie podłączyć wyjście słuchawkowe i wejścia na mikro na z77 pro 3? Gdzie podłączyć głośniczek który był z obudową? Trochę głupie pytania, ale nie mogę tego rozkminić :lol:

Pzdr. Mxs

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

Czerwone podkładki używasz przy przykręcaniu mobo śrubami. Podkładkę zakładasz na śrubę przed jej wkręceniem. Nie jest to konieczne, pozwala jednak zniwelować część naprężeń płyty i utrudnia samo odkręcenie się śruby w wyniku wibracji od wentylatorów / dysków.

Szczegółową rozpiskę podłączeń (głośniczek, front panel i inne) Masz w instrukcji do mobo (strona 13 - rozmieszczenie elementów i strona 34 - podłączenie). Jeśli jej nie Masz to możesz pobrać ze stron producenta płyty. Na płycie również powinien być opisany schemat połączeń.

Życzę Szczęśliwego Nowego Roku :slight_smile:

Dzięki. A wiecie może jak nazywa się złącze do głośnika i wejść/wyjść? :smiley: Baardzo ułatwi mi to sprawę…

Inaczej u każdego producenta, na ogól da radę ogarnąć z opisów :slight_smile:

40565051.png

Power LED w zależności jakie jest wyprowadzenie z obudowy (dwu lub trzy PINowe);

PS nawet nie chciało się 9MB pobrać :frowning:

Dziękuję serdecznie :slight_smile: