Dziwne problemu z klawiaturą po instalacji Windows Seven


(Jacob) #1

Cześć! Niedawno zainstalowałem na komputerze Windows Seven - i od tego dnia zaczęły się dziać u mnie dość dziwne problemy z klawiaturą. Otóż podczas pisania bardzo często przeskakuję na początek tekstu, a na przykład gdy piszę w Wordzie zdarza mi się, że nagle z niewiadomego powodu skoczę na początek poprzedniej kartki. Przed momentem właśnie z niewiadomego powodu przeskoczyłem do tytułu tego postu.

To (według mnie przynajmniej) jakieś problemy z klawiaturą - bo w Viście tego nie było (a pisałem równie dużo co w Sevenie). Czy może ktoś mi podać rozwiązanie tego problemu?


(Yobartek) #2

Sprawdź ustawienia klawiatury w Panel Sterowania->Klawiatura. I jeszcze jedna rzecz: Dokładnie wyczyść klawiaturę :lol: może nawet czeka cię zainwestowanie 10PLN na nową.


(Jacob) #3

Wiesz ja mam klawiaturę w laptopie i jakoś mi nie mogę jej zmienić. Klawiatura i tak jest czysta

Sprawdziłem w ustawieniach wszystko jest OK.


(Blotny) #4

Problem się pojawił od razu po instalacji Windows 7, czy jakiś czas po niej? Nie klikasz może jakiejś kombinacji klawiszy?


(Yobartek) #5

Nie chciałem się wyzłośliwiać. Podobny problem miał mój kolega, okazało się, że jego narzeczona piła kawkę przy przeglądaniu internetu. Klawiatura z zewnątrz była czysta, pod klawiszami już nie. Jeśli tylko ty używasz komputera i nikt postronny nie ma do niego dostępu to może faktycznie czyszczenie klawiatury jest zbędne. Spróbuj podłączyć zewnętrzną klawiaturę (np. przez port USB) i zobacz czy wtedy jest ten sam problem. Sprawdź również, czy jakiś program działający w tle nie używa niestandardowych skrótów klawiaturowych.


(Jacob) #6

Też myślałem, że klikam w jakaś kombinację klawiszy - ale na Viście (na tym samym komputerze) nie było żadnego problemu. Jaki program może powodować ustawienie niestandardowych skrótów klawiaturowych?