Dziwne problemy z kompem


(SER) #1

Witam.

Mam nielada problem z komputerem. Już spieszę z wyjaśnieniem.. Jakiś miesiąc temu, gdy chciałem włączyć komputer, naciskając przycisk 'power' często mignęło mi tylko światełko, a komp się nie włączał.. Wtedy musiałem wyłączyć rozdzielacz, włączyć na nowo i próbować do skutku.. Czasem musiałem próbować 2-3 razy a czasem nawet 20... :frowning: Następnie (niezawsze), komp zaczął się często zawieszać wydając przy tym dźwięk, taki jak przy włączaniu i najczęściej chwilę później się resetował.. Pomyślałem, że może to od systemu, że za dużo rzeczy na dysku, także pozgrywałem, co mi było potrzebne i zrobiłem format.. No ale po formacie to samo.. :frowning: Ale doszedł jeszcze jeden 'objaw'.. Siedzę sobie przy kompie po tym formacie i nagle gaśnie mi monitor (LG Flatron L1715S), z którym NIGDY nie miałem żadnego problemu i wyświetla się komunikat (coś mniej więcej o takiej treści - 'nieprawidłowy sygnał, wyłączenie za 20,19,18...' no i wtedy monitor gasł.. Przy okazji komp też nie reagował, bo miałem włączoną muzykę w foobarze i z chwilą pojawienia się tego problemu z monitorem muzyka ucichła.. Po ponownym podłączeniu monitora i przedmuchaniu wtyczek, zaczął wyświetlać się inny komunikat 'Tryb oszczędny'.. Po resecie wszystko było okej.. Ale sytuacja i tak się powtórzyła.. Dodatkowo problem z tym opornym włączaniem kompa nie ustał i ma się dobrze niestety. :frowning:

Przeanalizowałem co to może być i myślę, że to może być od zasilacza... Czy macie może jakieś inne koncepcje co do źródła problemu? Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie. :slight_smile:


(Adio741) #2

napisz jaki dokladnie masz model zasilacza, sprawdź czy kondensatory na płycie głównej nie są napuchnięte albo powylewane


(SER) #3

Zasilacz to Logic L35 350W. Co do kondensatorów to jestem zielony i nie wiem o co chodzi i jak to rozpoznać.. :frowning:


(Mskitek) #4

Podaj całą konfigurację komputera. Co do kondensatorów - http://www.muenchen-surf.de/christofori ... nsator.jpg.

Zasilacze Logic są na czarnej liście, więc on może być również problemem.


(SER) #5

A więc tak: komputer w grudniu skończył 5 lat, już raz był w nim wymieniany zasilacz w ramach gwarancji, ale wtedy komputer chodził maksymalnie 5 minut i się wyłączał.. Było to na początku 2005 roku także nie ma większego znaczenia.. :wink:

Specyfikacja (przepisana z karty gwarancyjnej optimusa):

Płyta główna: GA-8IPE775-G 865PE s775 SATA 1GB Lan AC8

Procesor: PENTIUM 4 3,0/800/1MB LGA 775 SL7J6

Pamięć RAM: 2x DDR 400/256MB APACER ORG SAMSUNG CHIP

Dysk HDD: HDD MAXTOR 120GB/7200/SATA150/8MB06Y12MO

Grafika: SAP R9550 128DDR/128bit TVO/DVI-I bulk

Dźwięk: ALC850

Karta sieciowa: Marvell 88E8001-LKJ 1000Mbps

A co do tych kondensatorów, to dzisiaj nie mam trochę czasu na rozkręcenie kompa i sprawdzenie, postaram się jutro znaleźć na to czas, także póki co proszę o wyłączenie sugestii co do ich awarii. :slight_smile:


(Mskitek) #6

Jeżeli ma 5 lat to bardzo możliwa jest awaria kondensatorów.


(SER) #7

Ok. Rozumiem. Dodam jeszcze, że te jego resety to nie jest reguła, np. dziś rano się włączył i zresetował i do teraz chodzi, a czasem to cały dzień się resetuje... W takim razie jutro sprawdzę te kondensatory i się odezwę. :wink: Póki co dziękuję za pomoc. :slight_smile:

Edit

Ajj, zapomniałem jeszcze o jednej bardzo ważnej rzeczy... Niezawsze, ale zdarza się, że po resecie następuje jakby taka cofka systemu.. Tzn. dajmy na to ściągnąłem jakiś plik poprzez firefoxa, to po resecie nie ma go na liście, albo jest rzekomo częściowo pobrany, a tak naprawdę już dawno jest u mnie na dysku... Może to mieć związek z tymi kondensatorami?