Dziwne przywieszanie się komputera

Witam ponownie!!

Ostation pytałem o antywirusa, a teraz a mianowicie od tej pory co kumpiłem komputer czasami się on przywiesz np. kopiuje plik, muzyka leci, chodzie po necie i np instaluje aktualizacje i w pewnej chcwili komputert zamarza na chwile ze 20 sekund a po tym normalnie powraca do pracy jak by nigdy nic. Raz nie powrócił tylko wyświetlił blue screen z treścia KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR - CHYBA TAK SIĘ NAZWYAŁ. Daje ten post tutaj ponieważ wydaje mi się że może to być jakiś problem z wirusem. Jęśli to bład sprzętowy to bardzo przepraszam za pomyłke.

Poniżej zawartość polecenia mem.

Mogę wstawić logi jeśli bedzie potrzeba.

655360 bytes total conventional memory

655360 bytes available to MS-DOS

582400 largest executable program size

1048576 bytes total contiguous extended memory

0 bytes available contiguous extended memory

941056 bytes available XMS memory

MS-DOS resident in High Memory Area

Może coś siedzi w tamtej pamięci.

Bardzo proszę o pomoc.

P.S Odpisze chyba około 6 po teraz zchodze z kompa.

P.S 2. Czasami jak przeniosłem plik stronicowaniaz dysku C: na D: to nie było tego błedu, ale teraz to nic nie dało. już nic mnie kumam.

P.S 3. Może się zapytam jeszcze bo raz przy uruchamianiu kompa bezpośrednio do instalatora XP wystapił blad odczytu dysku i to może być albo sprzęt albo szkodnik w komputerze. Tak mi sie wydaje.

Hmmm , wydaje mi się że to nie od szkodników , chociaż…

Jedyne co mi do głowy przychodzi to http://www.google.pl/search?hl=pl&q=KER … lr=lang_pl

Jeżeli chcesz możemy wykluczyć przypuszczenie że to spowodowane jest wirami , lecz wydaje mi się że to coś ze sprzętem.

Jak chcesz możesz zapodać komplet logów.

cytat z jednej strony w google. Ja podejrzewam 1, 3,4 lub 5 bo ram testowałem narzędziem mem test w Viście.

Najprawdopodobniejsze to bład dysku bo czasami są dziwne rzseczy związane z dyskiem. np. instaluje system XP on kopiuje pliki i restart tak jak zawsze i raz mi wywalił bład “Bład odczytu z dysku twardego”, jescze inny powód to restart system Windows Vista bespośredni opo instalacji podczas sprawdzania komputera gdy pasek postępu doszedł do środka nagle bluescreen i napis “Unknown hard error” i reset. Niewiem może to jakiś virus ale jeżeli tak to znaczy że nie usunoł się on podczas formatowania dysku. Może siedzi w jakiś tajnym sektorku dysku a może to wada sprzętowa. Może masz jakiś program do testowania dysku.

co do punkut bad sector on disk to chyba nie bo przeniosłem plik stronicowania i nic to nie dało.

Chetnie go sprawdze.

Coś o dysku poniżej.

Pole Wartość

Właściwości urządzenia

Opis sterownika ST316021 2AS SCSI Disk Device

Data sterownika 2006-06-21

Wersja sterownika 6.0.6000.16386

Dostawca sterownika Microsoft

Plik INF disk.inf

Informacje fizyczne urządzenia dyskowego

Producent Seagate

Nazwa dysku twardego Barracuda 7200.9 160212

Współczynnik postaci 3.5"

Pojemność po sformatowaniu 160 GB

Liczba dysków 1

Liczba powierzchni zapisu 2

Wymiary 146.99 x 101.6 x 26.1 mm

Maks. ciężar 580 g

Średnie opóźnienie obrotowe 4.16 ms

Prędkość obrotowa 7200 RPM

Interfejs SATA-II

Szybkość transmisji danych z bufora do hosta 300 MB/sek

Rozmiar bufora 2 MB

Producent urządzenia

Nazwa firmy Seagate Technology LLC

Informacje o produkcie http://www.seagate.com/products

P.S do admina. Jeżeli trzeba to proszę jakoś przenieść ten temat do kategori Windows Vista bo jak widać zbiega on z tematu a problem nie jest rozwiązany. Dziękuję.