Dziwne rozmycie (monitor) + błędy wyświetlacza LCD drukarki

Witam, posiadam dość dziwny i złożony problem. Od jakiegoś czasu doświadczam irytujących błędów związanych z grafiką, a właściwie wyświetlanym obrazem na monitorze oraz ekranie LCD drukarki. Jeżeli chodzi o monitor, sporadycznie, choć dość często pojawiają się dwa błędy:

  1. z niewiadomych przyczyn, podczas rozruchu komputera, w momencie gdy wpisuję hasło i loguję się, niekiedy zmienia się rozdzielczość - albo ustawia się na najmniejszą, albo minimalnie większą od tej najmniejszej. Zaraz po zalogowaniu po prostu zmieniam rozdzielczość na taką jaka była. Problem dość błahy, ale bardzo frustrujący, w dodatku nie zwiastuje niczego dobrego.

  2. drugą sprawę przedstawiałem już na łamach forum, konkretnie ten temat: klik. Problem w nim zawarty zniknął a po kilku dniach ponownie powrócił. Jest dość “nieobliczalny”, nigdy nie wiem kiedy ikony i inne paski się rozmyją, tworząc za sobą tj. cień.

Dodam jeszcze, że po uruchomieniu bocznego menu monitora (przyciski na obudowie) teksty tam wyświetlone nie są w żaden sposób zdeformowane, nic się nie rozmywa. Do tego wszystkiego dochodzi problem z drukarką, która jest podłączona do komputera. Wracając na chwilę do mojego sprzętu, monitor to FLATRON L1753S od LG, a drukarka PIXMA MP520 od Canona. Posłużę się przykładem z Google - fotografia drukarki. Jak widać na zdjęciu, po prawej stronie sprzętu znajduje się cały panel, wraz z wyświetlaczem. Na początku (jakieś 2-3 tygodnie temu) wyglądało to tak, jeżeli podniosłem wyświetlacz na samą górę (tak jak na tym zdjęciu) i włączyłem drukarkę, to albo:

  1. pojawił się biały ekrany, nic się nie wyświetlało, jedynym ratunkiem było wyłączenie drukarki i ponowne uruchomienie.

  2. włączyło się wszystko, tak jak powinno, z tą różnicą że w niższej rozdzielczości, widać było pixele.

Aktualnie, problem wygląda nieznacznie inaczej - gdy włączę drukarkę przy maksymalnym odchyleniu wyświetlacza, nie pojawia się nic - czarny ekran, dosłownie wyświetlacz gaśnie. Natomiast, jeżeli lekko opuszczą wyświetlacz, pojawia się wszystko w poprawnej rozdzielczości. Gdy znów go podniosę, wszystko znika i tak dalej…

Czy uszkodzony wyświetlacz może w jakiś sposób wpływać na zachowanie monitora? Bądź, czy niesprawne/uszkodzone sterowniki karty graficznej mogą jednocześnie wpływać na wyświetlany obraz na monitorze, a także na wyświetlaczu drukarki? Dodam, że problem z drukarką występuje nawet gdy komputer jest wyłączony, oraz odwrotnie - wyłączona drukarka, a obraz na monitorze zdarza się rozmyty, lub w innej rozdzielczości. Jeżeli chodzi o problemy monitora i drukarki, oby dwa miały swój początek właściwie w tym samym czasie, praktycznie rzecz biorąc zaczęły się jednocześnie.

Jeżeli chodzi o mój komputer, karta graficzna to GeForce 8500, wersja Palit z 256 MB pamięci. Oprócz tego posiadam Windows Vista Home Premium, komputer niedawno był formatowany (właściwie, to już minął miesiąc, coś koło tego), posiadam aktualny system, drugi SP. Bardzo proszę o rady, jak rozwiązać ten problem, monitor nie jest już na gwarancji, drukarka jeszcze tak.

Odnośnie drukarki i jego LCD, wydaje się że masz naderwaną taśmę transmisyjną, lub element który przekazuje dane w zawiasie. Jeśli to sprzęt poniżej 2 lat - reklamacja.

Jeśli chodzi o monitor to wydaje mi się, że monitor otrzymuje niepoprawne dane z przewodu najprawdopodobniej cyfrowego DVI. Wygląda jakby monitor szarpał się z ustawieniami automatycznymi za każdym prawie razem. Oznaczałoby to, że problem leży w karcie graficznej.

Najprościej podłączyć inny LCD pod jednostkę i sprawdzić czy dalej są problemy.

Jak wyjdzie że tak, wywal sterowniki i zainstaluj inne (bardziej stabilne, lub po prostu inną wersję).

Jeśli to nie pomoże, wyjmij kartę graficzną i wstaw na kilka chwil jakąś pożyczoną i patrz na rezultaty.

Tyle mojego.