Dziwne rzeczy na pulpicie windows

Od pewnego czasu dzieję mi się dziwne rzeczy na pulpicie. Pasek stanu i wszystko nad nim (do ok 1/3 wysokości pulpitu) mryga. Nie wiem jak to inaczej określić, po prostu jest to taki efekt jakby pasek się bardzo szybko podnosił i opuszczał. Skutkiem jest nieczytelny pasek i wszystko co jest ponad nim. Niestety nie mogę pokazać jak to wygląda bo jak robię screena to wszystko na nim wygląda dobrze. DOdam, że próbowałem instalować różne sterowniki do karty. Po zainstalowanieu najnowszych miałem spokój ok 2 miesięcy i wczoraj znowu się zaczęło. W czym może być problem? Mam taką konfogurację:

Dodam jeszcze, że kombinowałem ze zmianą pliku odpowiadającego za zmianę kompozycji (uxtheme.dll), jest on zmieniony na nieorginalny. Mam też zainstalowany Vista Transformation Pack, ale przed jego instalacją było to samo.

jeśli masz kopie zapasową tego pliku to ją zastąp ten zmieniony

No dobra, poszukam tego pliku na płycie. Ale czy na pewno to jego wina? Wcześniej też zmieniałem style i wszystko było ok…

Edit: Już przywróciłem stare tzn orginalne pliki, odinstalowalem Vista Transformation Pack, wyczyściłem rejestr i dalej to samo. Czy może to być problem monitora?