Dziwne ściny podczas nagrywania gier

(Corinarh) #1

Witam. Wiec moj problem wyglada nastepujaco: Nagrywam sobie jakas gierke bandicamem i po 5-10 minutach zaczynaja sie sciny czyli np. z 120 (tyle fps mam podczas nagrywania) spadaja fps do 20-30. Widac to na kazdym z moich filmikow i zastanawiam sie czego to wina w moim kompie.

Dysk kupilem miesiac temu 1tb od samsunga hd103sj

Ramy: kingston 2gb x2 800mhz (jeden z 2008 drugi z 2011) [tak sie zastanawiam czy to nie jest przyczyną, po jeszcze podkręcałem procka i zmniejszyłem timingi]

Plyta glowna: asrock n68s-ucc zastanawiam sie nad wymiana (ta płyta dziwnie sie przegrzewa moze przez to tak koślowo nagrywa?)

Karta Graf: nowa ma ledwo parę miesiecy gigabyte 6850

Psu: 500w zapomniałem firmy ale to ta co ma modularne zasilacze :stuck_out_tongue:

I moje spostrzeżenia: czy jest to wina a) Ramu b) zasilacza nie potrafi uciagnac podkreconego proca + nowego hdd + grafy c) procesor (chociaz watpie) d) dysk mam nadzieje ze nie... d) plyta glowna

i przyklad: wlasciwie na kazdym moim filmie a najbardziej na bf3 bo nawet jest tak bez nagrywania! http://www.youtube.com/watch?v=ESSshhL9 ... ideo_title

(Xparanienormalnyx) #2

Jeśli nagrywasz bandicamem przy kompresji - to procesor. Transkodowanie w czasie rzeczywistym trochę jednak wymaga, a jak bez nagrywania - to może być kilka przyczyn, procesor + lagi jeśli grasz w multi.

PS: Jaki masz procesor? Bo nie podałeś.

(Corinarh) #3

ale jakby to by byla wina procka to bym mial chyba caly czas fps slabe? a tak to mam 100+ w tf2... i czasowe sciny sam nie wiem co to jest

procek athlon x4 645 @3.5

co ciekawe teraz nagrywalem filmik z new vegasa przez 21 minut i nie bylo zadnej sciny

-- Dodane 11.01.2012 (Śr) 11:46 --

zasilacz to ocz stealthxstream 500w

(Sebix99) #4

Sprawdzałeś FPS w benchmarkach? Może to przypadek że tak masz?

Procesor wydajny zasilacz też dobry i nie powinien mieć problemów. Nagrywaj Camtasia w wersji 4 mi na celeronie minecrafta nagrywało z 20FPS co jest cudem :wink: Szkoda że płatna. Jak nie to nie wiem sam :frowning: