Dziwne skoki pingu co kilka pakietów


(Demoniqs1616) #1

Witam. Od blisko 2 miesięcy mam problem ze skokami pingu. Ogółem trzyma się cały czas w normie (40-60ms), ale średnio co 6 pakiet ma opóźnienie 150-250ms. Kontaktowałem się z administratorem sieci, próbował coś z tym zrobić (zmieniał kable, zmieniał porty) ale niestety ciągle bez poprawy. Nikt inny nie ma takich problemów, co dziwniejsze - ping od strony serwera jest w normie, bez żadnych skoków. Wszystko sprawdzane na 3 laptopach na WIFI jak i na kablu, więc nie jest to wina komputera czy routera. Ma ktoś jakiś pomysł co może być nie tak?


(roobal) #2

Te skoki, nie muszą, ale mogą wynikać z tego, że serwer może odrzucać zbyt często ilość żądań ICMP. Dzieję się tak często przy tracert/traceroute, gdzie każde zapytanie to 3 pakiety ICMP do każdego skoku. WinMTR testuje nawet intensywniej. Sam ping nie ma dużego wpływu na przeglądanie stron, ale np. VoIP nie wymaga szybkiego łącza, ale jak najmniejszego opóźnienia. Podobnie przesyłanie obrazu. Wysokie opóźnienia mogą powodować retransmisje pakietów, być może co jakiś czas u Ciebie pakiety są retransmitowane. W czym Ci dokładnie przeszkadzają te skoki opóźnień?

Możesz napisać o co dokładnie chodzi?


(Demoniqs1616) #3

Chodzi o to, że kiedy administrator pinguje moje ip to nie ma żadnych skoków, wszystko jest w normie. Dopiero w drugą stronę, kiedy ja pinguje switch można zauważyć te skoki (ping do switcha 1ms, co 6 pakiet skok do ~200). Przeszkadza to chociażby w oglądaniu streamów jak i w grach. O ile np w League of Legends nie jest to na tyle odczuwalne, żeby nie dało się grać, tak w CS:GO już nie ma szans, żeby normalnie zagrać.


(roobal) #4

Tracert pokazuje, że w sieci są dwa skoki o tym samym IP, tak jakby dwa routery miały ten sam adres (być może zła konfiguracja VRRP). Jeśli to błędna konfiguracja, to prawdopodobnie jeden z routerów gubi pakiety. To by wyjaśniało, dlaczego od Ciebie jest kicha, a u admina wszystko okej. Daj jeszcze wynik pingowania w sieci Twojego ISP, tj. do tego switcha, który pingowałeś. Zrób jeszcze test WinMTR również do tego switcha.

PS coś dla Ciebie :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html


(Cuikasz) #5

Ja wysle za kolege :) 


(roobal) #6

W każdym razie ten switch wykonuje routing (jest za nim albo router, albo to switch L3, ale wątpię w to drugie). W każdym razie na tym urządzeniu są straty pakietów. Może to wynikać również z tego, że odrzuca część zapytań ICMP. Jeśli problemy z internetem nadal występują, to może niech przepnie Was w inny port lub sprawdzi kable. I niech admin sprawdzić również ten 4 i 6 skok, o czym pisałem wcześniej.


(Demoniqs1616) #7

Okej, dzięki za pomoc. Zadzwonię do niego jutro i spróbujemy to jakoś rozwikłać.


(Cuikasz) #8

A moze jest jeszcze jakas sugestia , bo dalej wystepuje ten problem pomimo przepinania itp


(roobal) #9

No a co z tym 5 i 6 skokiem?


(Cuikasz) #10

dalej ta sama sytuacja  :frowning:


(roobal) #11

Co to znaczy? Było coś robione?