Dziwne skoki temperatury [Laptop]

(Philips Piotr) #1

Witam, dziś zauważyłem pewną dziwną rzecz a mianowicie odpalam sobie film temperatura CPU utrzymuję się na poziomie 75-76 st. norma jak to zawsze było z sam siebie odłączyłem zasilanie i poszedłem do łóżka oglądać film i co zauważyłem temp spada dość znacząco do poziomu 62 st :blink: co daję 14 st. różnicy :mur: może mi to ktoś wytłumaczyć z jakiej to racji na baterii temp jest tak niska ?? a w momencie podłączenia zasilania idzie do góry. Temp. monitoruje programem Notebook Hardware Control 2.0 w obu przypadkach schemat ustawiony na Max. Battery. Teraz jak piszę to mam 54 stp. laptop leży na biurku - jak podepnę zasilane temp. jak pisałem idzie do poziomu 76st.

Możne trzeba coś tu zmienić ??

f32c2d71954a6fc5m.jpg

no i jeszcze dodam że jak mam tak niska temp. 55 st. to cisza jak ręką odjął przy 76 st. słychać szum powietrza, laptop HP Compaq nx9420.

(D Ark) #2

Wyłączane są niektóre elementy procesora, zwalniają wiatraki, czyli standard. Tak powinno być, gdy pracujesz na baterii. Wydłuża się wtedy czas pracy.

(Philips Piotr) #3

A nie można tego stanu zrobić jak pracuję na baterii bym sam mógł tym sterować ?