Dziwne skoki temperatury [Laptop]

Witam, dziś zauważyłem pewną dziwną rzecz a mianowicie odpalam sobie film temperatura CPU utrzymuję się na poziomie 75-76 st. norma jak to zawsze było z sam siebie odłączyłem zasilanie i poszedłem do łóżka oglądać film i co zauważyłem temp spada dość znacząco do poziomu 62 st :blink: co daję 14 st. różnicy :mur: może mi to ktoś wytłumaczyć z jakiej to racji na baterii temp jest tak niska ?? a w momencie podłączenia zasilania idzie do góry. Temp. monitoruje programem Notebook Hardware Control 2.0 w obu przypadkach schemat ustawiony na Max. Battery. Teraz jak piszę to mam 54 stp. laptop leży na biurku - jak podepnę zasilane temp. jak pisałem idzie do poziomu 76st.

Możne trzeba coś tu zmienić ??

f32c2d71954a6fc5m.jpg

no i jeszcze dodam że jak mam tak niska temp. 55 st. to cisza jak ręką odjął przy 76 st. słychać szum powietrza, laptop HP Compaq nx9420.

Wyłączane są niektóre elementy procesora, zwalniają wiatraki, czyli standard. Tak powinno być, gdy pracujesz na baterii. Wydłuża się wtedy czas pracy.

A nie można tego stanu zrobić jak pracuję na baterii bym sam mógł tym sterować ?