Dziwne tekstury podczas gry

Witam, podczas grania w różnorakie gry, począwszy od starych - np. GTA SA, WoW TBC , a skończywszy na “trochę” nowszych - np. TDU 1 po krótkim czasie grania na ekranie widnieją dziwne tekstury ( 1 Miniatura ) , czasem wystarczy zminimalizować grę, a następnie zmaksymalizować, ale nie zawsze to pomaga. Na 2 miniaturce pokaże specyfikacje komputera, oraz temperatury.

Mam jeszczę pytanie, troche odbiegające od tematu , choć niekoniecznie - nie instalowałem żadnych chipsetów, kiedyś próbowałem, ale chyba nie ten co trzeba, bo po każdej instalacji windows nadawał się tylko do reinstalacji - może to jest przyczyną mojego problemu? Jakby był ktoś miły i podrzucił link do stronki www z tym chipsetem to byłbym wdzięczny.

1 . image_id: 4306

2 . image_id: 4308

Próbowałeś zaktualizować/przeinstalować sterowniki od karty graficznej?

Co do sterowników od chipsetu - idąc tędy, klikając na “Do pobrania” wychodzi, że sterownik od chipsetu jest TUTAJ

Obecnie mam zainstalowaną wersję 285.58 <- najnowszą. Przy starszych sterownikach zamiast dziwnych tekstur wyskakiwał bład, po czym na ekranie widniała rozdzielczość ~640x480 .

Co do sterowników do chipsetu - dokładnie ten kiedyś instalowałem wielokrotnie na moim komputerze, za każdym razem musiałem od nowa instalować windowsa, instalacja stawała w miejscu w pewnym momencie i musiałem ją anulować.

Czytałem też na innych forach, że przyczyną może być… zasilacz. Obecnie posiadam : Mustang , model : ATX KY-450W. Czytałem, że to jest jeden z gorszych zasilaczów, ale wątpie, aby po nim takie coś wyskakiwało, prędzej komp by się wyłaczał…

Może trzeba było poczekać, u mnie również instalatory niektórych programów się zwieszają tak, jakby się zawiesiły, ale po kilku minutach instalacja dobiega do końca :slight_smile:

Wyskakiwał Ci błąd… jaki dokładnie?

Zasilacz rzeczywiście nie należy do dobrych i warto by rozważyć jego wymianę nawet, jak nie będzie to przyczyna problemu dla własnego bezpieczeństwa :smiley: Wina zasilacza w tym wypadku IMO mało prawdopodobna, chyba że nie trzyma napięć, waha się i cierpi karta, która strzela focha.

Podczas instalowania chipsetu zwiecha nie trwała kilka minut, lecz kilkadziesiąt… :slight_smile:

Co do błędu : image_id: 4309

Nie ja robiłem tego screenshota, lecz u mnie wyglądało to identycznie.

gr2go ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.