Dziwne trzaski

Mam nadzieje,ze trafilem do wlasciwej rubryki.Mam malutki problem z moim laptopem.To Dell XPS M1530.Otoz w trakcie eksploatacji( najczesciej przy przegladaniu stron internetowych,pisaniu tekstow,czy obrobce zdjec) slysze bardzo delikatne trzaski.Musi byc bardzo cicho by je uslyszec.To cos,jak zwarcie w kontakcie,przelaczniku,ale o mniejszym natezeniu.Nie wiem czy jest to normalne,dlatego pozwole sobie zapytac bardziej kompetentnych,szanownych forumowiczow.Dziekuje za wszelkie wyjasnienia.

Z głośnika czy z wnetrza?

Bo może to dysk pracuje?

Poza pracującym dyskiem mogą to być też cewki w sekcjach zasilania na płycie głównej/karcie grafiki , które wydają podczas obciążenia odgłosy podobne do trzasków i skwierczenia o różnym stopniu głośności.

Trzaski pochodza z komputera.Mam takie wrazenie,ze jesli komputer jest bardziej obciazony ich czestotliwosc jest wieksza.Ale np gdy czytam Wasze posty i patrze na reklame eSKY.pl,tez sa slyszalne.Wiedze mam niewielka na ten temat,dlatego polegam na Waszej.Dziekuje.

I to nie jest coś złego ? . Bo ja mam trzaski w TV LCD Samsunga czasami coś strzela jak włączony i jak się wylączy jakiś czas ( ale nie zawsze ) dziwne to tym bardziej że kupilem TV kilka dni temu … ;/

Teraz ogólnie produkuja tandetny sprzęt. Ja mam LCD 22 cale Philips i pękła mi obudowa w okolicy przycisku Power - samo z siebie - z dnia na dzień bez zadnej przyczyny. Szukałem w internecie i okazało sie że takie przypadki juz miały miejsce. Niestety serwis odmówił mi naprawy, ale oczywiscie skasował 50 zł.