Dziwne urządzenie w aplecie sieć

Mam ruter THOMSON z upc z wifi. Nigdy nie było problemów . Niedawno zmieniłem laptopa na PC i zainstalowałem sobie na nim windows 8.Nie wyłączyłem wifi bo czasem zaglądałem do netu ze smartfona. Gdy włączyłem dzisiaj kompa zauważyłem w sieci urządzenie o nazwie ocam We właściwościach można było przeczytać że to nexus 4 i numer mac urządzenia. Za chwilkę urządzenie zniknęło. Nie posiadam takiego telefonu. Komputer był wyłączony z sieci cały dzień. Jak wchodzę swoją motorolą do sieci to żądne urządzenie się nie pojawia. Może ktoś podpowie co jest grane. Czyżby próba włamania?.Mam włączone filtrowanie adresów mac po wifi a ten numer mac (spisałem go)pozostaje nieznany.

Jakie szyfrowanie masz na tym routerze?

Kolejnym krokiem we wzmacnianiu zabezpieczeń sieci jest wyłączenie DHCP.

Hej,

Niestety filtrowanie adresów MAC jest zabezpieczeniem naprawdę bardzo słabym. Wystarczą sekundy, by podłączyć się do sieci tak właśnie zabezpieczonej. Dlatego w sieciach bezprzewodowych najlepiej używać jak najwyższych szyfrowań sygnału - WPA/WPA2 PSK.

Mogło tak być. Dlatego koniecznie trzeba zabezpieczyć sieć.

No nie wiem, czy to takie dobre rozwiązanie. Generalnie lepiej tak skonfigurować podsieć, by urządzenie adres lokalny mogło przypisać tylko do określonej liczby urządzeń.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam szyfrowanie WPA2 ale nie potrafię ukryć sieci bo motorola Defy nie łączy się z siecią ukrytą. Ruter jest tak skonfigurowany że można się połączyć z netem tylko za pomocą urządzeń których numery mac są wpisane.Czyżby ktoś złamał zabezpieczenie WPA 2 ?

emerytek , w taki razie pozostaje zmiana hasła.

ciekawi mnie jeszcze to dlaczego telefon był widoczny? Gdy ja wchodzę przez swoją motkę do internetu a nawet do strony konfiguracyjnej rutera to nic się nie pojawia w urządzeniach sieciowych w windowsie.

Pewnie nie masz włączonych jakichś funkcji udostępniania zasobów urządzenia.

Hej,

Nie tylko Motorola ma z tym problemy… :frowning:

Tak, ale zmiana numeru MAC karty jest banalnie prosta, więc takie zabezpieczenie łatwo obejść.

Mało prawdopodobne - bardziej bym obstawiał to, że ktoś mógłby hasło zgadnąć bądź w inny sposób posiąść.

A to urządzenie to widziałeś w mapie sieci w aplecie Centrum sieci i udostępniania? Czy router oferuje też połączenia Bluetooth?

Pozdrawiam,

Dimatheus