Dziwne wiadomości przychodzące na moją pocztę

Od jakiegoś czasu (może 2 tyg) dostaje spam na moją pocztę. Nie wiem o co chodzi. Te wiadomości to przeważnie linki. Czyżby ktoś mi podsyłał linki do stron z wirusami?

8aca87b37a857d3cm.jpg

Tego jest dużo więcej to tylko przykłady

to jest spam. nie wchodż na te strony bo sie zarazisz syfem

Jeszcze na żadną nie wieszłem bo inaczej bym się nie pytał tylko formatował dysk (bo tydzień temu po niecie chodziłem bez antywira)

:!: I też nie odpisuj na etn spam.

Ja też miałem spama przez pare miesięcy, ale potem już nie przychodziło :mrgreen:

Zrób sobie konto w Thunderbirdzie i raz na zawsze pożegnaj się ze spamem. :stuck_out_tongue:

Sprawdz,czy nie masz w kompie syfa,który takie wiadomości generuje według schematu i wysyła na twoją skrzynkę,jeśli robaki przechwytują adresy e-mail,to i to jest możliwe

Bzdura. Wiele spamu może przychodzić w szczególności gdy niczym się nie różni od każdego normalnego maila np. od cioci Basi. :slight_smile: Na taki spam nie ma dobrego lekarstwa. Niektórym się wydaje, że na niektórych kontach są dobrze chronieni ale to tylko dlatego, że ich adresy mailowe nie dostały się jeszcze do odpowiedniej bazy. Ja np. na tym samym koncie pod jednym adresem nie otrzymuję niechcianej poczty, a pod innym masę.

Mi jak miałem na onecie też przychodziły takie wiadomości po 50 na dzień wkurzyłem sie i zrobiłem konto na wp.pl i jest ok!

Może gdzieś podawałeś swój adres e-mail. Są takie jakby boty które wyszukują np. w komentarzach adresy a później je spamują.

Racja. Są tylko dwa sposoby na to

  1. przeczekać (często po czasie przechodzi) :slight_smile:

  2. założyć nowe konto (na jakiś czas pomaga) :smiley:

do mnie przychodzi codziennie kilka listów-spamu w postaci pliku graficznego. Tekst jest jakby rysunkiem i przechodzi przez większośc zapór antyspamowych które działają na tekst :slight_smile: sprytne…

Ja tak samo tylko założyłem na interii :slight_smile: Według mnie poczta na onecie jest bardzo słaba

Ja jakoś używam Thunderbirda i żadnego spamu nie mam. :mrgreen: