Dziwne wiadomości!

Wpierw dostałem wiadomość od adresata “hostmaster@neostrada.pl” a potem od “info@wp.pl” o treści:

Account and Password Information are attached!

Wyrzuciłem to , bo wydaje mi sie podejrzane.

Do listu jest dołączony jakiś załącznik.

Czy wiecie o co może chodzić?

Odpuść zwykły SPAM z wirusikiem :smiley:

Nie wiem o co chodzi ale dobrze zrobiłeś .Nie otwieraj podejrzanych załączników. Możesz go jeszcze sprawdziś swoim antywirusem z najnowszą bazą danych. Albo odwiedzić scaner on-line http://virusscan.jotti.org/

Klikasz Przegladaj wskazujesz podejrzany plik ,potem Submit

i po chwili dostajesz wynik analizy , i to od razu z kilku skanerów naraz. :stuck_out_tongue:

Teraz dostałem podobną wiadomość z yahoo!

Nic tylko w pałe ich :smiley:

Tak?

A jak to się robi?

PS

Dawajcie jakieś sensowne porady!

O tak -> :glupek2: :rotfl:

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 20:12

A tak na serio, jeżeli jest to bezpośrednia wiadomość z wp badź yahoo! to napisać do nich i dowiedzieć się o co chodzi :?

Na logikę, to jest niemozliwe, żeby wszyscy chcieli - nagle - jednocześnie to samo, więc na pewno jest coś nie tak.

Twój adres dostał się na “spamerską listę” i teraz będziesz dostawał więcej takich niespodzianek 8)

Załóż nowe konto i nie podawaj swego adresu gdzie popadnie 8)

Tak właśnie uczynię!

Dzięki!

Najlepiej mieć kilka kont : ) Ja mam np 3 :slight_smile: Jedno do rejestrowania programów typu shareware, drugie do rejestrowania sie np na dobrychprogramach etc i trzecie, które dała mi moja kochana sieć :slight_smile: Choć tylko ostatnie dwa mam ustawione w outlooku…:slight_smile: Bo na tym pierwszym zazwyczaj mam duuuuuuużo spamu :slight_smile:

POzdrO