Dziwne Wpisy w Autostracie

Cześć,

Zobaczyłem w programie CCleaner w zakładce Autostart 2 wpisy które mnie dość zaniepokoiły i nie wiem czy je można usunąć czy je zostawić?. Podkreśliłem te wpisy na czerwono.

Poniżej jest screen wpisów w Autostart w programie CCleaner.

19547370ec8b46d0m.jpg

Do którego programu należą te wpisy i czy można je usunąć?.

To jakiś plik instalatora w niczym nie przeszkadzający w działaniu systemu, ja bym tego nie ruszał

BTW masz kartę graficzna Nvidii ??

http://www.liutilities.com/products/win … rary/nwiz/

Mieści się on w C/Windows/System32 i jest od karty Nvidi

P.S.

Mówię o “nwiz”

CTFMON - zaawansowane usługi tekstowe. Jeśli nie korzystasz to wyłącz: Panel sterowania => opcje regionalne i językowe => zakładka Języki => szczegóły => w zakładce Zaawansowane zaznacz Wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

NvMediaCenter - od sterowników NVIDIA

avgnt - od Aviry

Nero filter chceck - od nera. Możesz odznaczyć w start => uruchom => msconfig => zakładka uruchamianie.

KernelFaultCheck - info o tzw. zżucie pamięci. Aby zapobiec powstawianiu tego typu wpisów kliknij prawym klawiszem myszki na mój komputer => właściwości => System => Zaawansowane => Uruchamianie i odzyskiwanie => kliknij Ustawienia => w części Zapisywanie informacji o debugowaniu ustaw Brak.

NvCplDeamon => także od sterowników NVIDII

nwiz - podobnie j.w. Możesz odznaczyć w start => uruchom => msconfig => zakładka uruchamianie.

Startu user - od programu Cicha poczta. Jeśli nie potrzebujesz jej przy starcie to odznacz w msconfig.

dokładniej nwiz.exe służy do zarządzania stacjami wielomonitorowymi, można wyłączyć bądź zostawić

Dzięki wszystkim za wyjaśnienie.

fiesta tak mam karte Nvidii.

Zrobie ustawienia według wskazówek powyżej.