Dziwne wskazania napięcia procesora w CPU-Z

Stwierdziłem, że podkręcanie procesora z ustawianiami auto na napięciu jest mało profesjonalne i długo tak nie pociągne. Więc w progamie CPU-z sprawdziłem jakie miał auto (1,24V) i od tego leciałem w dół do nominalnego (VID w coretemp, 1,1875V). Na początku dałem niższe niż nominalne i Small FFT’s w orthosie przeleciał godzinę bez błędu ale blend się wykrzaczył. Teraz mam ustawione tak jak powinno być. W biosie dałem 1,1875V, a CPU-z pokazuje 1,168. Przejmować się tym odczytem?

Słyszałem, że mój procesor na defaultowym napięciu może zrobić 3GHz, jeśli się myle to prosze o skierowanie mnie na własciwą drogę :slight_smile:

Pamięci nie są tak jak w podpisie ustawione na 850MHz tylko na 800MHz z 4-4-4-12 i napięciem 1,2V, dzielnik 4:5.

Teraz jak to pisze leci test Blend już od 15 minut bez błędu.

Prawdziwe napięcia zobaczysz jak zmierzysz miernikiem!Programy często dają nieprawdziwe wartosci!

Miernikiem się nie odważę. Nawet nie wiem gdzie się podpiąć więc odpada. Bios nie powinien “kłamać”. Wiem, że asus zawyża wartości ale do tego stopnia?

EDIT: Blend leci już 50 minut. Zero błędów. Wtedy mógł się wykrzaczyć z dwóch powodów, brakło mu napięcia lub windows 7 nie lubi stać 2h bezużytecznie :slight_smile: