Dziwne wskazania prędkości i pingu na www.speedtest.net


(Agsaiu) #1

Na stronie http://www.speedtest.net/ można sprawdzić test prędkości z różnymi serwerami na świecie ,nieraz myślałem ze mam kiepskie łącze 1mb/s .W Polsce teraz mi wychodzi od 0.5-0.9 mb/s,a np:do Londynu 1,15mb/s a do Nowej Zelandii tylko 0.19mb/s .Jak to się dzieje ze z Anglią mam lepszą prędkość niż z serwerami Polskimi .Przez komendę cmd ping strona www,sprawdziłem ping do Onet max 23 ,do Google.com max 80 ,a do Sydney Australia max 340.Mam Neostradę i się pytam czy podane parametry dla opcji 1mb/s są dobre,czy może reklamować ?.


(stalesz) #2

Przetestuj www.dsl.cz Merite rychlost i na dole Merit upload .To są tylko orientacyjne pomiary.Ostatnio mój provider zmienił numery IP,teraz ze speedtest wygląda,że mieszkam w Londynie.God save Queen..!


(marcin82) #3

Sprawdź jeszcze na stronie:

http://www.speedtest.pl .


(Agsaiu) #4

Nic nie wykazało pokazał się napis ze nie można zmierzyć i spróbować jeszcze raz (czy coś tak).Były jakieś błędy i zauważyłem 172kbps ,potem ten napis po czesku .

Ping do Onet teraz wynosi max 12 dla Google.com 44 ,dla wp.pl 21 .

Oglądałem kiepskich w Ipla i rwie ,dawniej tak nie było .Czy może TP mi psikusa robić i hamować łącze ,bo zapowiedziałem jak chcieli mi wetknąć umowę ze myślę o konkurencji .Z tego co się dowiedziałem mogę chyba mieć Internet radiowy 5 GHZ ,z prędkościom 3mb/s .Chyba to wybiorę ,już raz dzwoniłem na infolinię techniczną i chcieli mi wetknąć 6mb/s .Nie poszło (problemy z synchronizacją ,teraz chcą wetknąć 2mb/s .A do centrali mam 3,7km ,co z tego ze synchronizacja może być jak nie będzie transferu (słowo technika).Już mnie to w..... internet w cudowny sposób zwalnia jak mi się kończy umowa niebawem.

marcin'82 sprawdzałem sprawdzałem parę razy około 800-900kbps ping około 60ms.

edit po dziesięciu minutach niecałe 500 kbps ,istna Rumunia jak widzę reklamy TP z prędkościom do 20mb/s .Przyjazna Firma to mi się nie dobrze robi.


(Thijisuji) #5

Witam, mam sprawdzić szybkość łącza internetowego, kliknij tutaj

http://www.scanmyspeed.com/

moja prędkość pobierania: 1.08kbps,

moja prędkość wysyłania: 0.86kbps