Dziwne wyniki w 3DMark06

(Scobel) #1

Mam kompa takiego jak w podpisie, i czasem z nudów sobie 3DMark06 zapodam. I dziś ustawiłem sobie wszystko co w nim można na FULL.

I ku memu zdziwieniu uzyskałem więcej punktów niż na ustawieniach "Średnich" w 3DMarku.

Chodzi o to, że tak jak ustawiam sobie zawsze to mam około 5500 punktów, a w full tak jak dziś z nudów ustawiłem to miałem 6500 ... (podaje w zaokrągleniu).

Czym to jest spowodowane ?? Nic nie było wymieniane, stery cały czas takie same ... przeprowadzałem testy kilka krotni w ciągu dnia ... efekt zawsze ten sam ... różnica rzędu 1000 punktów ...

(Mateusz 931) #2

Może karta radzi sobie z bardziej zaawansowaną grafiką… w wyższej rozdziałce.

Ale wydaje mi się że to średni wynik tego GTS jak nie za mały.

(Scobel) #3

To pewnie ma wina i coś źle w nim ustawiam, bo w grach nie narzekam a śmiga wszystko co mam w domu - gry kupuje 2-3 na miech (chodzi o nowości) … Co więcej jak odpalam Crysis`ka to można płakać ze wzruszenia jak to PINKNIE wygląda … w każdym razie może być w tym jakaś ma wina …

A jak sprawdzić jakie powinna mieć wyniki ma grafa, i czy jest jakieś faqu co i jak dokładnie ustawiać w 3DMark06 pod konkretne części, producentów ??

(Mateusz 931) #4

wg PcFormat

1280x1024 1600x1200

8743 pkt 7547pkt

Oczywiście w smarku 06.

(Scobel) #5

No to załamka …

A można prosić o szybki i dokładny opis ustawień 3DMark06 Professional Edition 1.1.0 dla tego co mam w podpisie ?? :slight_smile:

(klopas) #6

u mnie daje zawsze na default i mam ok. 8000pkt (jakbym miał e2160 po oc to by było koło 10k :wink: )

(Virek1987) #7

Hmm ja na moim 8800GT po leciutkim OC mam 10078pkt na standardowych ustawieniach. 8800GTS powinna mieć niewiele mniej jeśli się nie mylę to jest coś pomiędzy GTS a GTX?

(Sk91) #8

Wydaje mi się ze 8800GTS 512MB powinien do 13k dochodzić nie? na def.

(Ciupa Michal) #9

to tylko świadczy o tym że 3DMark to jedne wielki g…

nie wierzcie temu programowi, według mnie ten program oszukuje na wynikach (jest po prostu beznadziejny)

(Spectatorx) #10

To normalne wachania wyników w 3dmarku, tak naprawdę '06 jest strasznie niestabilny i praktycznie za każdym razem uzyskasz zupełnie różne wyniki. Najbardziej stabilnym był 3dmark '03, robiąc kilkakrotnie testy na tym samym sprzęcie zawsze uzyskasz zbliżony wynik, różnica będzie wynosić max kilkanaście 3dmarków.

(Scobel) #11

Ludzie no dobra … rozumiem już wahania … Ale, że zamiast 8 000 punktów mam maks 6 500 ?? … To już chyba coś nie tak … :frowning:

(Virek1987) #12

No 6500 to o jakies 40-50% za mało jak dla mnie. Ja na Radeonie 2600XT 256DDR3 miałem standardowo 4500pkt. Zwłaszcza że sprzęt masz całkiem solidny. Masz najnowsze sterowniki? Ze stabilnością komputera problemów nie było? Może chodzi o ustawienia karty w BIOSIE?

(Scobel) #13

OKI nic nie zmieniałem, Kompletnie NIC … i teraz na Standardowych ustawieniach: Mam 13 359 punktów …

Komputer nie był podkręcany nigdy, ani żadna jego część - nie no jednak były podkręcane ale wszystko jest od 2-3 tygodni ustawione na ustawienia fabryczne, bios jest ustawiony tak jak był od początku.

(Sk91) #14

Teraz masz prawidłowy wynik :slight_smile:

(Scobel) #15

No domyśliłem się … ale mały pogrom z tymi TESTAMI jest … i małe skoki w punktacji …

Wyczytałem też że akurat mój model mego producenta lepiej spisuje się w wyższych rozdziałkach niż 1280 … :smiley: … Jak by to powiedzieć kolokwialnie … Mniejsze rozdzielczości są dla niego za słabe ?? :slight_smile:

(dragonn) #16

Spytam przy okazji czy w moim przypadku 6600pkt w 3dmark06 to nie trochę mało, dodam jeszcze że podczas testu procesora było tylko 1-2fps.

(Mateusz 931) #17

trochę mało.

Zapuść parę razy smarka i sprawdzaj.

U mnie przy teście procka było 0-1 Fps :stuck_out_tongue: (P4)

Radziłbym się jednak sugerować tym jak sprawuje sięsprzet w grach. Możesz probować pokręcić proca.

(dragonn) #18

Uzyskałem 7171, teraz ściągam crysis demo, czy wie ktoś jakie polecenie wydać i gdzie aby odpalić test. Co do oc to jestem zwolennikiem ale uważam to za rozwiązanie jak ma się za mało mocy a nie aby uzyskać większy wynik w 3dmarku.