Dziwne zachowania po wymianie procesora

Dwa dni temu wymieniłem swój stary procesor (Duron 1300mhz) na Athlona XP 2400+. Moja płyta to ASrock k7vt2.

Wymieniłem procesor i włączyłem komputer. Po kilku godzinach wyłączyłem go. Następnie gdy chciałem go ponownie włączyć nie dało sie tego zrobić. Resetował się nieustannie bez ładowania Windowsa XP. Odrazu po wymianie procesora wymieniłem bios na najnowszy czyli 1.30. Stwierdziłem, że to może być wina tego najnowszego biosu.

Podłączyłem drugi dysk również z XP i po jakimś czasie odpalił. Procesor chodzi i się nie przegrzewa… więc raczej to nie jego wina. Sformatowałem ten pierwszy dysk i probowałem zainstalować ponownie XP. Niestety po pierwszym etapie instalacji wyskakiwał błąd który pierwszy raz na oczy widziałem. “ze windows nie zostanie uruchomiony ze wzgledu na bezpieczeństwo…itd itd”

Postanowiłem wgrać najstarszy bios i teraz jako tako komputer z tego drugiego dysku odpala.

Co może być spowodowane tym dziwnym zachowaniem?

I jak mogę zainstalować XP na pierwszy dysk - formatowałem go już kilka razy i za każdym razem na nim wyskakuje ten sam błąd.

to był niebieski ekran ?

Czy zmieniłeś zworki lub ustawienia na nowe w biosie??

Czy ten procek startuje ze swoim prawidłowym taktowaniem 2GHz??

Możliwe że po wymianie procesora nie ustawiłeś poprawnej prędkości szyny z jaką pracuje procesor.

A może zasilacz nie daje rady utrzymać tego Athlona?

PascalHP , tak ekran jest nibieski z białymi literami. Częściowo brak w tym tekście polskich liter. PaPuX , proceosr startuje jako Athlon XP 1700+ - 1,5Ghz… A co mam zrobic żeby startował jako Athlon XP 2400+?

Więc twoim problemem jest nieprawidłowe ustawienie szyny dla tego procesora gdyż AMD startują na każdej FSP.

Na płycie głównej masz zworki które musisz odpowiednio ustawić, ale jak to zrobić to masz w instrukcji od płyty głównej gdyż ja nie znam jej konstrukcji powiem ci tylko że procesor musi działać na szynie FSB 133 i na mnożniku 15.

Szynę ustawiasz zworkami na płycie głównej (patrz w instrukcji gdzie) a mnożnik jeśli sam poprawnie nie wystartuje ustawić w biosie.

A nie jest tak, że szynę ustawia się przypadkiem w BIOSie :?:

Bo u mnie w Biosie właśnie można ją ustawić a na temat mnożnika nic nie ma…

Jest tak jak napisał " PaPuX " musisz na płycie przestawić zworki " FSB SEL1 " z 100 MHz [2-3] na 133 MHz [1-2] , jeśli nie masz instrukcji od płyty pobierz PDF .

http://www.asrock.com/support/download.asp?Model=k7vt2