Dziwne zachowanie kompa!

(Kupaap999) #1

Witam! mam problem z kompem;( Kiedy uruchamiam lub probuje uruchomic gre komputer sie restartuje lub pojawia sie niebieski ekran gdzie pisze zżucanie fizycznej pamieci na dysk. Juz do tego kompa niemam sily! Co sie z nim dzieje?!?!?!?

(Goodprogram) #2

jaki zasilacz ? marka i moc

podaj konfig kompa

(Kupaap999) #3

zasilacz kiepski CODEGEN 350W.

(Kupaap999) #4

wiesz co może byc nietak??

(system) #5

A jaką grę włączasz i jakie posiada ona wymagania ?? A ile masz pamięci Ram??

(Kupaap999) #6

zazwyczaj resetuje sie gdy cos laduje niezaleznie jaka gre mam 512 ramu proc pentium 2.4 ghz

(Dnpln) #7

Częsty zrzut pamięci często jest wywoływany przez jakies problemy z pamięcią operacyjną, przynajmniej ja tak miałem.

Spróbuj przełożyć kości do innych slotów bądź włożyć inne kości i spróbować ponownie właczyć jakąś grę.

Może też to być problem z zasilaczem, przy włączaniu gry z poważniejszymi wymaganiami, a gry mają większe wymagania niż np praca z przeglądarką czy biurowa.

Co za tym idzie komputer potrzebuje wtedy więcej mocy, pobiera więcej prądu, może tak być że elektronika w zasilaczu zaczęłal juz się “starzeć” kondensatory elektrolityczne mają takie cechy po długim używaniu , ale tez same z siebie.

Także możesz tez spróbowac podłożyć inny mocniejszy zasilacz i wtedy na pewno dowiesz się co jest nie tak.

Chyba że wymagania gier nie pozwalają Ci grać, dlatego gdyby to wyżej nie pomogło spróbuj dołożyc ramu.

Pozdrawiam.

(Kupaap999) #8

Ok wielkie dzieki spróbuje.

(Kupaap999) #9

Jednak bede musial wymienic zasilacz przekladanie kosci nic nie daje… a jezeli to nie zasilacz bedzie trzeba szukac dalej;(

(Dnpln) #10

Myślę że to jesdnak zasilacz, trzeba pozyczyć od kogoś i podmienić dla próby.

Skoro tak jest na każdej grze czyli nie jest to raczej wina gry.

A spróbuj np jeszcze włączyć nagrywanie jakims programem (nero), jakąś przeglądarkę i kilka innych programów i czy efekt jest taki sam jak przy grach.

ale najpier bym spróbował z tym zasilaczem.

350 i w dodatku codegen.

Miałem przykre doświadczenia z zasilaczami tej firmy :expressionless: .

Możesz jeszcze odłączyć nie używane napędy np cd czy dvd , floppa, czy inne urządzenia które pobierają prąd z zasilacza komputerowego a nie są niezbędne do poprawnej pracy komputera i spróbowac jeszcze raz odpalić jakąś grę.

Pozdrawiam, napisz jak poszło. 8)

(Kupaap999) #11

Siema odlaczylem wszystko co nie potrzebne… ale dalej to samo kuzyn powiedzial zebym sobie sprawdzil tez ramy programem memtest i jakis blad mi wyskoczyl mozliwe ze cos z ramami nie tak i wlasnie czekam na niego ma mi tez paste na procka zalozyc mam nadzieje ze wystarczy ram wymienic lub zasilac…;]

(sdar) #12

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

(Kupaap999) #13

Nic widze ze to nie zasilacz=( kupilem nowy lecz dalej to samo… sprawdzam ramy programem memtest i wyskakuja errory mozliwe ze ramy

(Dnpln) #14

Kupiłeś zasilacz??

o kurde trzeba było podmienić tak jak proponowałem.

A ramy też, na pewno ktoś z Twoich znajomych ma kości które mógłbyś do siebie wstawić i zobaczyć czy na nich będzie to samo.

No ale jak chcesz.

Chyba że jakiś problem z systemem, ale spróbuj te ramy…

(Kupaap999) #15

Zasilacz sie przyda mocniejszy przynajmniej;P a kosci probuje zalatwic jak narzie nie moge znalesc takich ramow jak moje u kogos;p teraz najpierw sie upewnie zobaczymy co z tego bedzie;)

(Kupaap999) #16

wiesz moze co oznacza sugnal bledu wyswietla mi sie czasem 1a 4e ?