Dziwne zachowanie kompa!

Witam! mam problem z kompem;( Kiedy uruchamiam lub probuje uruchomic gre komputer sie restartuje lub pojawia sie niebieski ekran gdzie pisze zżucanie fizycznej pamieci na dysk. Juz do tego kompa niemam sily! Co sie z nim dzieje?!?!?!?

jaki zasilacz ? marka i moc

podaj konfig kompa

zasilacz kiepski CODEGEN 350W.

wiesz co może byc nietak??

A jaką grę włączasz i jakie posiada ona wymagania ?? A ile masz pamięci Ram??

zazwyczaj resetuje sie gdy cos laduje niezaleznie jaka gre mam 512 ramu proc pentium 2.4 ghz

Częsty zrzut pamięci często jest wywoływany przez jakies problemy z pamięcią operacyjną, przynajmniej ja tak miałem.

Spróbuj przełożyć kości do innych slotów bądź włożyć inne kości i spróbować ponownie właczyć jakąś grę.

Może też to być problem z zasilaczem, przy włączaniu gry z poważniejszymi wymaganiami, a gry mają większe wymagania niż np praca z przeglądarką czy biurowa.

Co za tym idzie komputer potrzebuje wtedy więcej mocy, pobiera więcej prądu, może tak być że elektronika w zasilaczu zaczęłal juz się “starzeć” kondensatory elektrolityczne mają takie cechy po długim używaniu , ale tez same z siebie.

Także możesz tez spróbowac podłożyć inny mocniejszy zasilacz i wtedy na pewno dowiesz się co jest nie tak.

Chyba że wymagania gier nie pozwalają Ci grać, dlatego gdyby to wyżej nie pomogło spróbuj dołożyc ramu.

Pozdrawiam.

Ok wielkie dzieki spróbuje.

Jednak bede musial wymienic zasilacz przekladanie kosci nic nie daje… a jezeli to nie zasilacz bedzie trzeba szukac dalej;(

Myślę że to jesdnak zasilacz, trzeba pozyczyć od kogoś i podmienić dla próby.

Skoro tak jest na każdej grze czyli nie jest to raczej wina gry.

A spróbuj np jeszcze włączyć nagrywanie jakims programem (nero), jakąś przeglądarkę i kilka innych programów i czy efekt jest taki sam jak przy grach.

ale najpier bym spróbował z tym zasilaczem.

350 i w dodatku codegen.

Miałem przykre doświadczenia z zasilaczami tej firmy :expressionless: .

Możesz jeszcze odłączyć nie używane napędy np cd czy dvd , floppa, czy inne urządzenia które pobierają prąd z zasilacza komputerowego a nie są niezbędne do poprawnej pracy komputera i spróbowac jeszcze raz odpalić jakąś grę.

Pozdrawiam, napisz jak poszło. 8)

Siema odlaczylem wszystko co nie potrzebne… ale dalej to samo kuzyn powiedzial zebym sobie sprawdzil tez ramy programem memtest i jakis blad mi wyskoczyl mozliwe ze cos z ramami nie tak i wlasnie czekam na niego ma mi tez paste na procka zalozyc mam nadzieje ze wystarczy ram wymienic lub zasilac…;]

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

Nic widze ze to nie zasilacz=( kupilem nowy lecz dalej to samo… sprawdzam ramy programem memtest i wyskakuja errory mozliwe ze ramy

Kupiłeś zasilacz??

o kurde trzeba było podmienić tak jak proponowałem.

A ramy też, na pewno ktoś z Twoich znajomych ma kości które mógłbyś do siebie wstawić i zobaczyć czy na nich będzie to samo.

No ale jak chcesz.

Chyba że jakiś problem z systemem, ale spróbuj te ramy…

Zasilacz sie przyda mocniejszy przynajmniej;P a kosci probuje zalatwic jak narzie nie moge znalesc takich ramow jak moje u kogos;p teraz najpierw sie upewnie zobaczymy co z tego bedzie;)

wiesz moze co oznacza sugnal bledu wyswietla mi sie czasem 1a 4e ?