Dziwne zachowanie komputera podcczas pracy

Ostatnimi czasy zaczalem zwracac uwage na “odglosy” wydawane przez moj komputer (moze to dlatego ze nie uzywam juz sluchawek), zauwazylem ze gdy ruszam myszka zmienia sie praca wentylatora to znaczy “trzeszczy” za to gdy przestaje ruszac uspokaja sie (to tak czasami). I jeszcze mam pytanie jakie jest dobre chlodzenie komputera ?? Bardzo prosze o pomoc

P.S pozdrawiam Thunder :slight_smile:

Nie wiem o jakie chłodzenie Tobie chodzi, czy o temperatury, czy o rodzaj. Jak o to drugie, to jaki Masz sprzęt. Jak o temperatury, to daj zrzut z Everesta Ultimate (w programie komputer->czujnik).

Na początek sprawdź sobie temperatury Everestem.

Sprawdź czy płyta główna nie jest ukurzona i czy wiatraki są czyste i chodzą.

Możesz także zmienić pastę termoprzewodzącą.

Moj sprzet to:

Amd Duron 950Mhz (taktowanie zmniejszone na 902 MHz)

Nvidia Geforce 4 MX440 64mb

768 MB (ddr2)

Dysk 40 GB wiem ze to nie zaduzo ale daje rade :slight_smile:

PLyta nie jest okurzona, i chodzi mi o rodzaj chlodzenia, a co do temperatury to mam programik i tam pisze ze

Procesor: 62 C

Plyta Glowna: 31 C

Więc procek się grzeje.Nie ma na pewno kurzu w radiatorze na nim?

Co do chłodzenia, to zależy jaką masz płytę główną.Najlepiej iść do sklepu z radiatorem i wiatrakiem i podpytać na co możesz to wymienić.

Podaj jeszcze napięcia z Everesta i BIOSu bo grzanie może też być spowodowane nie trzymaniem napięć przez zasilacz.

Ja cuś tu nie rozumiem. Co to za płyta główna któa obsługuje pamięci DDR2, AGP i procesory Duron?