Dziwne zachowanie komputera podcczas pracy

(Osmiornica99) #1

Ostatnimi czasy zaczalem zwracac uwage na "odglosy" wydawane przez moj komputer (moze to dlatego ze nie uzywam juz sluchawek), zauwazylem ze gdy ruszam myszka zmienia sie praca wentylatora to znaczy "trzeszczy" za to gdy przestaje ruszac uspokaja sie (to tak czasami). I jeszcze mam pytanie jakie jest dobre chlodzenie komputera ?? Bardzo prosze o pomoc

P.S pozdrawiam Thunder :slight_smile:

(Cosik Ktosik) #2

Nie wiem o jakie ch艂odzenie Tobie chodzi, czy o temperatury, czy o rodzaj. Jak o to drugie, to jaki Masz sprz臋t. Jak o temperatury, to daj zrzut z Everesta Ultimate (w programie komputer->czujnik).

(Lukaszk 89) #3

Na pocz膮tek sprawd藕 sobie temperatury Everestem.

Sprawd藕 czy p艂yta g艂贸wna nie jest ukurzona i czy wiatraki s膮 czyste i chodz膮.

Mo偶esz tak偶e zmieni膰 past臋 termoprzewodz膮c膮.

(Osmiornica99) #4

Moj sprzet to:

Amd Duron 950Mhz (taktowanie zmniejszone na 902 MHz)

Nvidia Geforce 4 MX440 64mb

768 MB (ddr2)

Dysk 40 GB wiem ze to nie zaduzo ale daje rade :slight_smile:

PLyta nie jest okurzona, i chodzi mi o rodzaj chlodzenia, a co do temperatury to mam programik i tam pisze ze

Procesor: 62 C

Plyta Glowna: 31 C

(Lukaszk 89) #5

Wi臋c procek si臋 grzeje.Nie ma na pewno kurzu w radiatorze na nim?

Co do ch艂odzenia, to zale偶y jak膮 masz p艂yt臋 g艂贸wn膮.Najlepiej i艣膰 do sklepu z radiatorem i wiatrakiem i podpyta膰 na co mo偶esz to wymieni膰.

Podaj jeszcze napi臋cia z Everesta i BIOSu bo grzanie mo偶e te偶 by膰 spowodowane nie trzymaniem napi臋膰 przez zasilacz.

(Utrivv) #6

Ja cu艣 tu nie rozumiem. Co to za p艂yta g艂贸wna kt贸a obs艂uguje pami臋ci DDR2, AGP i procesory Duron?