Dziwne zachowanie komputera


(Ziomek Zemsty) #1

Ostatnimi czasy mój komputer nawiedziła fala dziwnych rzeczy.

  1. Zamieniły się ikony, tzn. w folderze z muzyką miałem ustawioną taką zieloną jakby ze znaczkiem "play" w sensie "odtwarzaj", aż tu pewnego razu wchodzę i widok jaki zobaczyłem był szokujący. Folder miał obrazek klasycznego folderu systemowego.

  2. Do zapisanych wcześniej plików dołączyły się rozszerzenia. I w ten oto sposób zapisany wcześnie plik w notatniku "cs" wygląda teraz "cs.txt" - na pulpicie.

  3. Dziś zapisałem pracę w wordzie. Zapisałem raz, a na pulpicie są dwie ikony zapisanego pliku, z czego jedna - ta zła z jakimiś znakami typu ~ i $.

  4. Pojawiają się nowe pliki w folderach, w których nie powinno ich być. Z rozszerzeniami typu .ini, .db. Ostatnio w koszu znikąd miałem kilka pustych folderów.

W w/w sytuacjach nie było absolutnie żadnej mojej ingerencji, ani osób trzecich. Czy jest to normalne zachowanie systemu? Czy może być to spowodowane programami typu diskeeper lite lub revo uninstaller?

Czym to w ogóle jest spowodowane? Podaję logi:

Gmer:

http://wklej.org/id/171082/

OTL:

http://wklej.org/id/171048/

HiJackThis:

http://wklej.org/id/171044/


(Henio Mazurek) #2

Nic tu nie ma.

Takie efekty mogą powstać przy skanie OTL'em. Jedyna rada - albo przywracanie systemu, albo wszystko ustawiasz od nowa, jeśli o ikony chodzi. Opcje folderów => Widok => kliknij Przywróć domyślne.


(Ziomek Zemsty) #3

To całe szczęście, bo już myślałem, że coś mi się przyplątało.

-- Dodane 11.10.2009 (N) 17:12 --

Cholera jasna. Jak tu nic nie siedzi to nie wiem kto ja jestem. Przed chwilą folder, który był ustawiony jako niewidoczny "nie było go widać" stał się widoczny.

Opcje folderów => Widok => kliknij Przywróć domyślne.

<<<--- tu nic nie zmieniałem.


(Henio Mazurek) #4

Po wykonaniu tej instrukcji powinny zniknąć te "dziwne" pliki i foldery oraz rozszerzenia.

Na wszelki wypadek wklej do notatnika

Zapisz jako, Wszystkie pliki plik.reg. Uruchom ten plik z dwukliku, potwierdź dodanie do rejestru, restart komputera.