Dziwne zachowanie pc

Witam.

Opiszę po krótce mój problem.Otoż podczas próby dostania sie do foldeów np.mój komputer,czy moje dokumenty itp.;obraz na monitorze znika.Widac tylko sama tapete.Po chwili ikony pojawiaja sie.Prosze o pomoc.

Przywróć plik explorer z konsoli odzyskiwania. Odpal kompa z płytki Windy, potem konsola odzyskiwania i wpisz:

gdzie F:\ to jest napęd, a C:\ dysk systemowy.

Ten sposób odpada.Laptom, który posiadam ma zaistalowany system przez sprzedawcę.Nie mam do niego cd systemowego.Czy jest inny sposób?Poza oczywiście oddaniem pc do serwisu.

Pożycz od kogoś płytkę z Windą i skorzystaj z konsoli odzyskiwania.

Ok.Mam płytkę instalacyjną.Po kliknięciu R ,czyli naprawa, pojawia się komunikat pytający o numer instalacji.Wpisuję 1,potem hasło i do tej pory jest ok.Ale po wpisaniu komendy EXPAND F:\I386\explorer.ex_ C:\WINDOWS`pojawia się komunikat,że komenda jest nieprawidłowa.Próbowałem też naprawy systemu przez chkdsk\r,lecz i ta komenda nie działa.Działa jedynie wpisanie samej komendy chkdsk.Czy ktoś ma pomysł co dalej?

Rayvox , wpisz MAP ARC i zapamiętaj, pod jaką litera masz napęd, potem wpisz

expand F:\I386\explorer.ex_ C:\WINDOWS , tylko w miejsce F wpisz literę napędu.

Olciu,wpisałem tak jak poradziłaś.Komenda MAP ARC nie zadziałała.Konsola pojawia się dosłownie na sekundę i znika.Może tak ma być?Nie wiem.Nadal nie mam dostępu do folderów.Tak się zastanawiam,może to poważny błąd w systemie i muszę ponownie zainstalować Wnindows?

Rayvox , sprecyzuj: czy po tym nagłym wyłączeniu się explorer.exe (ikony itd.) i ponownym włączeniu Eksplorator Windows już sie nie pokazuje?? System przeskanowany na obecność wirusów, spyware??

Po próbie dostania się do folderów poprzez ikony na pulpicie wszystko na kilka sekund znika.Nie wyświetla się żaden komunikat o jakimś błędzie.W menu start działają tylko niektóre komendy.Nie mam też dostęppu do panelu sterowania.Dostać się do zawartości folderów mogę jedynie poprzez inne programy a nie bezpośrednio. System chroni antywirus Norton.Przeskanowałem wszystko też innymi programami antywirusowymi i antyspyware,użyłem również skanera online.

Rayvox , i co, zostało coś znalezione??

Może to wina jakiegoś wirusa spróbuj kilkoma skanerami bo nie każdy jest doskonały.

Jeżeli nie Ci nie znajdzie to proponował bym jednak reinstal windows’a

O,widzę że mój ostatni post gdzieś się zapodział :slight_smile: …a więc wyjaśniam,skanery i programy antywirusowe itd.nic nie wykryły,ale znalazłem błąd w działaniu jednego z programów i to właśnie on był powodem całego zamieszania :slight_smile: .Teraz wszystko jest już ok.Dziękuję wszystkim za pomoc :-D,szczególnie Tobie Olciu :slight_smile: Dzięki