Dziwne zachowanie pc

(A1s1) #1

Witam.

Opiszę po krótce mój problem.Otoż podczas próby dostania sie do foldeów np.mój komputer,czy moje dokumenty itp.;obraz na monitorze znika.Widac tylko sama tapete.Po chwili ikony pojawiaja sie.Prosze o pomoc.

(adam749) #2

Przywróć plik explorer z konsoli odzyskiwania. Odpal kompa z płytki Windy, potem konsola odzyskiwania i wpisz:

gdzie F:\ to jest napęd, a C:\ dysk systemowy.

(A1s1) #3

Ten sposób odpada.Laptom, który posiadam ma zaistalowany system przez sprzedawcę.Nie mam do niego cd systemowego.Czy jest inny sposób?Poza oczywiście oddaniem pc do serwisu.

(Lukaszk 89) #4

Pożycz od kogoś płytkę z Windą i skorzystaj z konsoli odzyskiwania.

(A1s1) #5

Ok.Mam płytkę instalacyjną.Po kliknięciu R ,czyli naprawa, pojawia się komunikat pytający o numer instalacji.Wpisuję 1,potem hasło i do tej pory jest ok.Ale po wpisaniu komendy EXPAND F:\I386\explorer.ex_ C:\WINDOWS`pojawia się komunikat,że komenda jest nieprawidłowa.Próbowałem też naprawy systemu przez chkdsk\r,lecz i ta komenda nie działa.Działa jedynie wpisanie samej komendy chkdsk.Czy ktoś ma pomysł co dalej?

(Olixxx94) #6

Rayvox , wpisz MAP ARC i zapamiętaj, pod jaką litera masz napęd, potem wpisz

expand F:\I386\explorer.ex_ C:\WINDOWS , tylko w miejsce F wpisz literę napędu.

(A1s1) #7

Olciu,wpisałem tak jak poradziłaś.Komenda MAP ARC nie zadziałała.Konsola pojawia się dosłownie na sekundę i znika.Może tak ma być?Nie wiem.Nadal nie mam dostępu do folderów.Tak się zastanawiam,może to poważny błąd w systemie i muszę ponownie zainstalować Wnindows?

(Olixxx94) #8

Rayvox , sprecyzuj: czy po tym nagłym wyłączeniu się explorer.exe (ikony itd.) i ponownym włączeniu Eksplorator Windows już sie nie pokazuje?? System przeskanowany na obecność wirusów, spyware??

(A1s1) #9

Po próbie dostania się do folderów poprzez ikony na pulpicie wszystko na kilka sekund znika.Nie wyświetla się żaden komunikat o jakimś błędzie.W menu start działają tylko niektóre komendy.Nie mam też dostęppu do panelu sterowania.Dostać się do zawartości folderów mogę jedynie poprzez inne programy a nie bezpośrednio. System chroni antywirus Norton.Przeskanowałem wszystko też innymi programami antywirusowymi i antyspyware,użyłem również skanera online.

(Olixxx94) #10

Rayvox , i co, zostało coś znalezione??

(Mati 2744) #11

Może to wina jakiegoś wirusa spróbuj kilkoma skanerami bo nie każdy jest doskonały.

Jeżeli nie Ci nie znajdzie to proponował bym jednak reinstal windows'a

(A1s1) #12

O,widzę że mój ostatni post gdzieś się zapodział :slight_smile: ...a więc wyjaśniam,skanery i programy antywirusowe itd.nic nie wykryły,ale znalazłem błąd w działaniu jednego z programów i to właśnie on był powodem całego zamieszania :slight_smile: .Teraz wszystko jest już ok.Dziękuję wszystkim za pomoc :-D,szczególnie Tobie Olciu :slight_smile: Dzięki