Dziwne zachowanie RAM w Windows XP

Witam,z tego co wiem to Windows XP stara się użyć całą dostępna pamięć RAM do przechowywania różnych danych i nie tylko.Ja zauważyłem,że gdy włącze komputer,i nic jeszcze nie robiąc to system w stanie bezczynności dość długo i systematycznie uwalnia mi po 1 MB pamięci RAM i ciągle mi jej przybywa.Mam 2 GB Ram firmy Good Ram 667 Mhz,dziwne jest to zachowanie mojego windowsa i nie wiem właśnie czemu tak się dzieje,jest to duży plus,że system oddaje mi jakąś część pamięci RAM,ale dlaczego tak się dzieje??Po uruchomieniu jakiejś aplikacji wykorzystanie pamięci RAM zmienia się w zależności od tego ile dana aplikacja potrzebuje.Korzystam z oryginalnego Windows XP Home Edition SP2b z zintegrowanym SP3 (zrobiłem sobie osobną kopie oryginału)

Jak dużo uruchamiasz procesów podczas startu systemu? Bo jeżeli mało procesów ci się uruchamia podczas startu Windowsa to bym się raczej nie dziwił, jeżeli dużo to wtedy te procesy potrzebują małej ilości RAM.

w sumie to tylko Avast,Ad-Watch,Kalendarz XP,sterowniki dzwięków i reszta zeczy systemowych te wszystkie uslugi itd.ogólnie Ram zwalnia mi sie az osiagnie 1641 MB wolnej pamieci

Przeskanuj może pamięć memtestem