Dziwne zachowanie routera i jaki router jako zapasowy

Witam

Miałem dzisiaj dziwny problem z routerem Wi-Fi LinkSys WAG54G, który działał bezproblemowo 1,5 roku. Dla przybliżenia podam, że jest to router bezprzewodowy z wbudowanym modemem xDSL i czterema portami RJ-45. Problem polegał na tym, że połączenia przez RJ-45 co sekundę zrywały się i nawiązywały. Połączenie xDSL było stabilne i LAN przez Wi-Fi również działał dając dostęp do internetu. Problem pojawił się po godzinnej przerwie w dostawie prądu. Po około 3 godzinach bezowocnych kombinacji i eksperymentów wszystko wróciło do normy. Może ktoś z was wie z czym związany mógł być ten problem? Nie znam się na elektronice więc zastanawiam się czy taki router może zostać przeciążony przez 4 komputery w LAN’ie i jeden w WLAN’ie tak aby ulec uszkodzeniu? Wydaje mi się to niemożliwe. Choć równie niemożliwe było to co się stało z tym sprzętem, jak i to w jak cudowny sposób uległ samonaprawie.

Druga sprawa jest taka, że połączenie internetowe musi być przynajmniej 16 godzin na dobę, dlatego chciałbym kupić podobny router zapasowy. Oczywiście nie chodzi mi tu o jakieś automatyczne przełączanie się na router zapasowy tylko ręczną podmianę urządzeń. Może ktoś z Was zna jakiś sprzęt z którym ma jakieś doświadczenia i używa go ponad 1,5 roku bezawaryjnie? Cena do 500zł