Dziwne zachowanie SIECI

(Grzesu3) #1

Witam

Mam DSLa wpiętego po router i pod router wpięty switch. Sprawa dotyczy połączenia sieciowego. Jak wchodzę w otoczenie sieciowe i na jakiegoś kompa to nie daje wejść i wywala jakiś komunikat, że nie mam uprawnień i mam sie skontaktować się z admianem (a z netem łączy bez problemu). Jak wyłączę wszystko (DALa, router, switch) na jakiek klika minut to potem jest OK. Jest dobrze jakieś 3-4 dni.

Panowie powiedzcie gdzie leży błąd i doradźcie co mam wymienić?

POZDRAWIAM

(mrbungle) #2

a zobacz czy któryś ze sprzętów się nie przegrzewa... podejrzewam, że switch... choć nie powinien...

(Grzesu3) #3

Wszystko tam układałem. Switch zamiast leżeć czy być przykręconym do ściany to kur... wsiał na kablach. Na routerze położyli DSL (i tam było dość ciepło), ale go położyłem w inne miejsce jakieś 2 tyg temu.

Doradźcie Panowie co to może być ( w razie jakiś pytać to walcie).

(Mkotxl) #4

Spróbuj tego.

Jeśli widzisz:

„XXX nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.”

Lub:

„XXX is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Access is denied.”

I bardzo Ci to przeszkadza, uniemożliwiając dostęp do plików lub drukarki musisz dokonać drobnych zmian w rejestrze:

1. Uruchom regedit

2. znajdz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa

1. Następnie odszukaj restrictanonymous.

2. Ustaw wartoś 0 kliknij OK

3. Zamknij editor rejestru i ponownie uruchom komputer.

Od tej chwili wszystko powinno działać poprawnie :slight_smile:

(Grzesu3) #5

Właśnie szukałem info dotyczących sieci i natknąłem się na to. Nic nie musiałem zmieniać w rejestrze bo było tam 0 w tym kluczu.

(Mkotxl) #6

Ale sprawdź na wszystkich kompach.

(Grzesu3) #7

Właśnie nie na każdym (na jednym jest połączenie na innym nie ma)