Dziwne zachowanie SIECI

Witam

Mam DSLa wpiętego po router i pod router wpięty switch. Sprawa dotyczy połączenia sieciowego. Jak wchodzę w otoczenie sieciowe i na jakiegoś kompa to nie daje wejść i wywala jakiś komunikat, że nie mam uprawnień i mam sie skontaktować się z admianem (a z netem łączy bez problemu). Jak wyłączę wszystko (DALa, router, switch) na jakiek klika minut to potem jest OK. Jest dobrze jakieś 3-4 dni.

Panowie powiedzcie gdzie leży błąd i doradźcie co mam wymienić?

POZDRAWIAM

a zobacz czy któryś ze sprzętów się nie przegrzewa… podejrzewam, że switch… choć nie powinien…

Wszystko tam układałem. Switch zamiast leżeć czy być przykręconym do ściany to kur… wsiał na kablach. Na routerze położyli DSL (i tam było dość ciepło), ale go położyłem w inne miejsce jakieś 2 tyg temu.

Doradźcie Panowie co to może być ( w razie jakiś pytać to walcie).

Spróbuj tego.

Jeśli widzisz:

„XXX nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu.”

Lub:

„XXX is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Access is denied.”

I bardzo Ci to przeszkadza, uniemożliwiając dostęp do plików lub drukarki musisz dokonać drobnych zmian w rejestrze:

  1. Uruchom regedit

  2. znajdz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa

  1. Następnie odszukaj restrictanonymous.

  2. Ustaw wartoś 0 kliknij OK

  3. Zamknij editor rejestru i ponownie uruchom komputer.

Od tej chwili wszystko powinno działać poprawnie :slight_smile:

Właśnie szukałem info dotyczących sieci i natknąłem się na to. Nic nie musiałem zmieniać w rejestrze bo było tam 0 w tym kluczu.

Ale sprawdź na wszystkich kompach.

Właśnie nie na każdym (na jednym jest połączenie na innym nie ma)