Dziwne zachowanie sprzedawcy na Allegro

(Qx65iio0asqwiiy543) #1

Jestem w trakcie kupowania wielu przedmiotów od jednego użytkownika, który ma dwa konta (nie ukrywa tego) Sprzedający nie zgadza się na zapłacenie przez PayPal żąda zapłacenie sumy na jego konto bankowe.Czy ktoś rozumie zachowanie tego sprzedającego ??

(Cedar) #2

Nie ukrywa bo nie ma takiej potrzeby.

Nie jest to zabronione, kont możesz mieć “ile dusza zapragnie”, zabronione jest tylko używanie tych kont do np. podbijania ceny na swoich aukcjach.

Niektórzy tak mają, wolą mieć kasę bezpośrednio na koncie bankowym a nie na wirtualnym koncie u pośrednika.

Nie całkiem jest dla mnie zrozumiałe takie zachowanie ale jednak mają taki kaprys.

W czym Ci przeszkadza to, że chce abyś mu zapłacił bezpośrednio na konto bankowe?

(czarnylas) #3

Z jakiego typu konta użytkownik sprzedaje te przedmioty czy to jest konto zwykłe czy na firmę.

(ogniomistrz) #4

Przelew pieniędzy przez PayPal trochę trwa.Ja nieraz czekałem trzy dni.A bezpośrednia wpłata na konto jest już widoczna na koncie w tym samym dniu.

(skrzek) #5

Bo może nie ma PayPala w allegro domyślny jest PayU.

(Qx65iio0asqwiiy543) #6

Człowiek sprzedaje tyle przedmiotów, że powinno być konto firmowe, ale z tego, co widzę to kowalski jest sprzedajacym.Człowiek miał konto paypal i kiedyś się godził, żeby łączyć wpłaty a teraz mu się coś odwidziało.

(Piotrek Pavl) #7

Dzieje się tak w przypadku w którym sprzedający nie dysponuje bezpośrednio danym towarem i nabywa go np. od producenta, hurtowni w chwili otrzymania zamówienia a raczej kasy!  Nie do końca jest to zgodne z prawem które mówi że nie wolno nam handlować czymś czym nie dysponujemy lecz gdyby takie (chore) prawo było przestrzegane przez wszystkich sprzedających - allegro świeciło by pustkami. Tak naprawdę 80-85% sprzedających (nowe przedmioty) nie ma ich w takiej ilości jak podają o ile w ogóle ma choć jedną sztukę. Sam mam sklep na Allegro i towar zamawiam z hurtu lub od dostawcy dopiero gdy wpłynie kasa stąd u mnie także brak PayU. Z drugiej strony czy ktoś płaci mi odsetki na Allegro za przetrzymywanie kasy na PayU?  Nie? To pa pa! Proste!

Najszybsze przelewy krajowe idą max. godzinę i jest już kasa gotowa do wypłaty (np. konto Poczty Polskiej).  Dlaczego mam czekać trzy dni i to jeszcze za darmo?

(Qx65iio0asqwiiy543) #8

Droga nasza kochana Policjo człowiek ma przedmioty, które sprzedaje na stanie.

(Piotrek Pavl) #9

Nie każdy człowiek tak ma. Nie chcę się kłócić lecz byłem świadkiem gdy kliknąłem dysk twardy, wybrałem odbiór osobisty i pojechałem po dysk. Na miejscu usłyszałem że będzie… na jutro. Dysk to tylko jeden przykłąd z kilkudziesięciu.

(Qx65iio0asqwiiy543) #10

Mnie tego nie musisz pisać sam się o tym przekonałem jak pojechałem po dysk zewnętrzny.Teraz jak nawet ktoś ma na stronie (przedmioty dostępne na miejscu) i tak dzwonie czy tak jest rzeczywiście.

(Ayew18) #11

Dokładnie musi mieć tzw kapitał obrotowy na zakup środków pewnie cieńko z kasą u niego :smiley:

(Piotrek Pavl) #12

Ta, bierzesz regon z profilu sprzedawcy, wbijasz w CEiDG i widzisz: zawieszony :x

(Qx65iio0asqwiiy543) #13

Nie znasz sprzedającego a piszesz :slight_smile: Kocham takich ludzi - jeszcze raz powtarzam człowiek, o którym mowa ma przedmioty na miejscu.