Dziwne zachowanie systemu

Obie wersje są prawie identyczne ale przy odzyskiwaniu W11 zależeć nam powinno aby nie stracić możliwości powrotu do W10 . Jak komuś na tym nie zależy to opcja od zera i usuń wszystko.
Taka ciekawostka.Błędy tych kompilacji od22000160 -22000493 były spowodowane brakiem aktualizacji 2021-10-WindowsSV 21H2 ( KB 4023057 ) która pojawiła się u mnie 15 lutego ,nie chciała się zainstalować od razu, druga próba była dobra .Potem zrobiłem reset i jest OK.

Kopia Microsoftu i tak się przy za długiej zwłoce usunie - raczej nie odpalasz co 7-10 dni magicznych skryptów, co oszukują Windows na temat prawdziwej daty uaktualnienia lub po przez wskazanie kopii katalogu ze zmienioną nazwą.

DISM /Online /Set-OSUninstallWindow /Value:60

Najprostszą i najbardziej skuteczna metoda powrotu do „starego” systemu jest zainstalowanie aplikacji typu np. Macrium i zrobienie obrazu systemu. Zajmuje to raptem 6-7 minut. W efekcie, mozesz przywrócić „stary obraz” kiedy ci to będzie wygodne. Czas przywrócenia to również 6-7 minut.
Przetestowane wielokrotnie.

1 polubienie

Nikt już nie chce wracać do starego. To tylko wyjście awaryjne. Windows 11 spisuje się bardzo dobrze,przynajmniej u mnie choć komputer żadna rewelacja; HP All-in-One 22-cOxx , 2-letni.

Naprawdę.

Dziekuję za takie „spisywanie” :man_facepalming:

Zapodam nowe logi do sprawdzenia, ponieważ rozwiązałem problem z instalowaniem i pobieraniem aktualizacji i teraz nawet aktualizacje w Windows Defender pobierają się automatycznie. O tym sposobie powiem po sprawdzeniu świeżych logów z FRST.
P.S (Odkryłem sposób na ożywienie aktualizacji w systemie Windows użytkownicy forum.dobreprogramy.pl mnie znienawidzą :slight_smile:)
Addition.txt- Addition.txt (31,1 KB)

FRST.txt- FRST.txt (77,3 KB)

Shortcut.txt- Shortcut.txt (33,2 KB)

1 polubienie

Trochę się pozmieniało w systemie
Kilka programów dodałeś
Coś też zostało usunięte.

W logach tylko kilka linii bym usunął

Jakie to więc ustawienia odczarowały Twój komputer?
Gdyby nie wersja Home, to podejrzewałbym ustawienia Zasad grupy
Tego poprzednio nie było, choć było w pierwszych logach

GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA
Policies: C:\ProgramData\NTUSER.pol: Ograniczenia <==== UWAGA

Podziel się tym sposobem dla przyszłych pokoleń :wink:

@iJuliusz
Pewien sposób na naprawę znalazłem na stronie Microsoftu.
Napisane było, że trzeba pobrać MediaCreationTool i pobrać odpowiednią wersję dla swojego komputera, która wybierała się automatycznie i zainstalować ponownie system z zachowaniem plików, sterowników i ustawień.
Tak zrobiłem tylko za każdy razem podczas instalacji gdy instalacja już się kończyła, to po restarcie automatycznym komputera pisało, że nie można zainstalować systemu i jest powrót do poprzedniego systemu oraz ustawień.
Pisało na stronie Microsoftu, że może wystąpić taki problem i należy wtedy pobrać plik ISO z systemem również ze strony Microsoftu i go zainstalować.
Tak też zrobiłem, instalacja przebiegła bez żadnych problemów i wszelkie aktualizacje zostały zainstalowane jak również Windows Defender nie ma problemu z automatycznymi aktualizacjami.
Czy coś dalej dla stabilności systemu powinienem zrobić?
A problem z pobieranymi aktualizacjami okazał się łatwy do rozwiązania, też przeczytałem o nim na stronie Microsoftu.
Najpierw wchodzimy we właściwości swojej sieci WiFi.
Naprawa systemu
A potem odznaczamy opcję połączenie taryfowe.

W ten sposób system Windows myśli, że korzystamy z internetu przez telefon i nic nie pobiera w trosce o nasze koszty.

Jak żyć :slight_smile: (a nie to pytanie to do premiera jest skierowane)

1 polubienie

Dziękuję za podzielenie się rozwiązaniem. :beers:

Zazwyczaj, gdy instalacja nie udaje się po pobraniu, to należy zrobić instalację z ISO
Czyli zrobiłeś nakładkę. :+1:
Nie wiem, czy było to tu zasugerowane.

Dla stabilności nic już nie musisz robić.

Możesz zaznaczyć własną odpowiedź jako Rozwiązanie

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

@iJuliusz
Przed chwilą dodałem jak udało mi się rozwiązać problem z pobieraniem aktualizacji, oraz wszystkiego innego od Microsoftu.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.