Dziwne zachowywanie sie monitora TFT

Witam wszystkich. Drodzy Koledzy - w kompie zony, co jakis czas (raz na 1 godzine), monitor robi sie czarny (brak obrazu) na ok. 2 sek., poczym wszystko wraca do normy. Dzieje sie tak od czasu, kiedy wymienilem dysk twardy na nowy i od nowa zainstalowalem XP Pro SP3. Napewno to nie jest powodem, wiec od kilku dni probuje instalowac wszelkie inne sterowniki do karty grawicznej ( NIVIDIA GeForce 6600 GT ), ale bez rezultatu. Problem pozostaje dalej. Prosze Was o pomoc i info w czym lezy problem. Moze karta graficzna “wyziewa ducha” ???. Napewno to nie jest wina monitora i jego zasilacza.

mam tą karte w szufladzie z odzysku i mam to samo,choć na tamtej to się zdaża tylko przy klikaniu na nvidia control panel,a ten bład co u ciebie miałem na 7600 GS,nie udało mi się dowiedzieć co to jest,ale już ta karta nawet u kolegów tak samo się zachowywała czyli coś chyba już jest na karcie nie tak i to sprzętowo,ten GF działa chyba do dziś;P dodam że podobnie jak u ciebie karta była w 100 % sprawna ale poprostu były w pewnych momentach te mrugnięcia wyglądały jakby rozdzielność się zmieniała.

Hello. Wielkie dzieki za info. Czyli radzisz mi wymienic karte graficzna na nowa ???.

Ja mam GF6800 i od nowości mam (a właściwie miałem) podobny problem. Ekran robił mi czarny na sekundę lub dwie co kilka godzin, a czasami cały dzień było ok. Zauważyłem, że na najnowszych sterownikach (v197.13) dzieje się to rzadziej. Nie wiem gdzie leży dokładnie problem, ale coś mi się wydaje, że może być błąd w sterowniku, bo jak pisałem teraz jest znacznie lepiej. Przez dwa tygodnie raz mi się to tylko wydarzyło.

Ekran tak robi jak np piszesz? Bo czasem może być ustawiony w panelu kontrolnym ustawiane jak kolega kilka postów wcześniej rozdzielczość zmianie ;).

U mnie robiło się to w dowolnym momencie. Czasami był otwarty tylko pulpit i na chwilę monitor gasł.

Uważam że to albo wina hardwerowa serii GF 6 i 7 w której po pewnym czasie coś siada albo od którejś wersji forceware ten problem się zaczyna,no to musicie sprawdzić wy bo ja nie mam już płyty pod AGP by to sprawdzić :).