Dziwne zacinki

Cześć mam problem ktory dreczy mnie juz dobre 3 miesiace. Jak włącze kompa (pominmy ze bardzo dlugo sie uruchamia) komp ma dziwne zacinki : jak cos robie np. Microsoft Word albo Corel to zacina mi sie komp. ale zacina sie na jakies 15 sekund i wszystko jest ok tylko to bardzo irytuje jezeli sytuacja powtaza sie co jakas minute albo nawet czesniej. Zacięcie to polega na tym, że wydajnosc procka z 5% skacze do 100% komp zaczyna dziwnie wyć, myszka sie nie rudza ale za to nuta w winampie mi nadal leci. Myślałem, że to jest spowodowane jakimis programami co mi obciazaja kompa, po czesci to prawda bo jak wylaczam program “Kalendarz Xp” to mniej się wiesza. Lecz jak nic sie nie dzieje, wszystko jest ok, nie zarywa ani sie nie wiesza to jak wchodze na strone m in. dobreprogramy.pl to co chwile znowu pojawiaja sie te cholerne zawieszki i to jeszcze czesciej. Wiecie ile ma zacinek ten dziki komp jak na stronie dobreprogramy.pl probuje kliknac forum? !!

spróbuj włączyć taskmgr(menadzer zadań) i jak ci podskoczy obciążenie procka przejć na zakładke procesy i zobacz kai najwięcej procka używa a tak w ogóle to przeskanuj Ad-Adware i jakimś antywirusem i daj loga moze to jakiś wirus albo dużo nawłącznae przy starcie programów

Może masz podkręconego procka i sposób podkręcania wpływa na prace dysku lub innego elementu. Może (i to też może być związane z podkręcaniem) grzeje ci się procek i wtedy po osiagnięciu pewnej temperatury włącza sie program który chłodzi procesor co by tłumaczyło obciążenie procka 100%. Albo jakiś antywirus lub inny program zabezpieczający przed czymś zbyt dokładnie wypełnia swoje zadanie. Pamietam jak kiedys skanowałem (chodzi mi o sprzęt-skaner) zdjęcia i dziwiłem sie czemu to wszystko tak wolno chodzi. Okazało sie że właśnie antywirus sprawdzał co przesyłam na dysk z portu LPT. Wyłączyłem go i było OK, tylko że wtedy nie miałem sieci. Teraz nie miałbym odwagi go wyłączyc no chyba ze wyciągne wtyczkę. Ale sie rozgadałem … A, bym zapomniał - zwróc uwage na wiatraczek na procku, bo moze jest zakurzony lub wcale nie kreci.

pewnie masz syf wklej loga

optymalizacja robiona ( defragmentacja itp. ) … ?? syfu przypadkiem jakiegos nie masz … ??

mozesz przeskanowac :

:arrow: http://www.ewido.net/en/

:wink: