Dziwne zawieszanie sie komputera!

Zawiesza mi się komputer gdy coś robię np. słucham muzyki, mam włączony internet, przegladarkę internetową itp.

Nagle przestaje ruszać mi się myszka i Windows XP nie odpowiada :frowning:

Dzieje się tak również po formatowaniu dysku

Mój Komputer:

Intel Celeron 4 2.6 Ghz; VIA Rama U8598; 768 mb DDR Kingston

Radeon 9200SE 128mb; Win XP Prof SP2

Przetestuj sobie pamieci Ram, najprawdopodobniej jedna z kosci jest uszkodzona

Wyciągałem kość 256 mb żeby sprawdzić ichodzil komputer na nowej 512 mb Kingstona dalej to samo. Myszkę też nowa kupiłem i nic dalej problem występuje :frowning:

sprobuj ctrl+alt+del (jesli mozesz) i sprawdz jaki proces zjada najwiecej pamieci

Wątpie,ale spróbować zawsze warto :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale mnie rozbawiłeś :mrgreen: To napewno nie wina myszki

Wejdź w START --> Uruchom --> msconfig --> zakładka Uruchamianie

i napisz tutaj na forum co tam ciekawego masz :mrgreen:

Proponuje również zarzucić logiem z HiJacka --> INSTRUKCJA OBSŁUGI! :mrgreen:

Pozdrawiam!

Albo sie grzeje. Moj kuzyn postawil kompa kolo kaloryfera i sie grzal i sie resetowal;]

:frowning: czesc mam problem ze swoim kompem czy ktos mimoze pomoc niewiem co robic dawalam do naprawy i dalej :o gdy go wlacze pochodzi troche niewarzn eco robie zawiesza sie myszka sie nawet nierusza i niewim czemu prosze pomocy :frowning:

błąd użytkownika/wirus(y)/uszkodzony RAM/zaśmiecony system

wybierz sobie :slight_smile: - ja bym stawial na wszystkie+XP postawiony na słabej maszynie (XP najlepszy - wkoncu robi wszystko sam :slight_smile: )

p.s. monia263 pisanie “nieważne co robie” niewiele pomaga… jak ogladasz świerszczyki i ci sie wstyd przyznac to chociaz nam napisz ze przegladasz pliki video :slight_smile: (oczywiscie przyklad w formie zartu - 0 (słownie “zero”) złych chęci)

Przeskanuj system programem antyspyware, np. Ad-aware SE Personal 1.06.

ale kajet powiedział że po formacie też mu się tak robi,więc to nie wina spyware czy wirusów.Miałem to samo.To przez internet.wyłącz neta i sprawdz czy dalej się tak robi. Ps.Robiło mi się to po instalacji sterów do płyty głównej.Nie instalowałeś takowych ??

a tak w ogole jaka masz temperature procesora? Ja pamietam ze gdy u mnie na strym komputerze procesor sie przegrzewal to system robil sie niestabilny . dzialo sie to przez to ze wiatrak mi sie nie wlaczal na procku. Ale nie sugeruj sie tym co napisalem bo raczej u Ciebie bedzie inna przyczyna lecz oczywiscie mozesz sprawdzic

skan kompa antywirusem + log i zabezpiecz kompa np

kerio + nod32

konfiguracje kerio masz na forum w dziale bezpieczenstwo …

btw, moj komp stoi kolo kalofyfera, kaloryfer goracy a komp ma caly czas 48 C

wiec czy to ma cos do rzeczy ?

Pyra to przecież nic nie da.Chłop mówił że dzieje się tak przed jak i po formacie ! Więc czytaj dokładnie :wink:

to może defragmentacja pomoże

Chyba nie.Chociaż warto spróbować.Kajet zrobiłeś jak ci kazałem ??

48 stopni to jeszcze w normie. Proponuje sprawdzić kondensatory przy procku czy nie są napuchnięte i czy ew. nie wycieka z nich elektrolit. Z tego co opisałeś to to może być przyczyną.

Chociaż generalnie wszystko może powodować takie zawieszanie od zasialcza, przez vga, pamięci na napędach kończąc