Dziwne zawieszki notebooka

Mam problem: Mój laptop, od samego początku użytkowania, co kilka dni wiesza się. Wygląda to tak, że ni z tego ni z owego wyskakuje czarny ekran, ale tak jakby z lekka podświetlony; taki jak na samym początku uruchamiania kompa. Nic z tym nie można zrobić, tylko ręcznie zrestartować system.

Co to może być? Czy to wina wady hardware’u, czy może systemu operacyjnego? Aha, mój komp to HP 6715s, karta graficzna ATI Readon X1250, procesor AMD Turion 64 X2, 1800 MHz, RAM 1 GB, dysk 120 GB. System operacyjny to vista business (strasznie denerwujący w porównaniu z xp).

Z góry dzięki za pomoc.

Może coś przełącza na zewnętrzny monitor? Jakiś skrót klawiaturowy?

Może to być wina także sterowników grafiki, albo system operacyjny jeszcze niedopracowany, albo kabelek nie styka, albo grafika się przegrzewa…

skrót klawiaturowy odpada, bo wiesza się także gdy nikt przy nim nic nie robi. Czy ewentualne przegrzanie grafiki może być spowodowane za słabą dla visty business kartą graficzną?

W dniu 22.07.2008 , o godzinie 14:53 został dopisany post przez Bernwald

Powrót do wątku po długiej przerwie. Odkąd zainstalowałem Ubuntu komp nie powiesił się ani razu. Wniosek na temat jakości systemu Vista nasuwa się sam…

A SP1 miałeś zainstalowany?