Dziwne zmiany w komputerze - log

Od pewnego czasu komp wyłącza mi się o wiele wolniej, ale nie to jest powodem mojej prośby. Po włączeniu dzisiaj komputera stwierdziłem, że coś jest nie tak. Pasek zadań wygląda inaczej niż jeszcze wczoraj, nie chciał się odpalić Windows Defender, poza tym miałem ostro napi.przone w usługach. Część z nich już ustawiłem według ustawień standardowych z Pomocy. Jestem jedynym użytkownikiem mojego profilu i nikt nie zna do niego hasła, a ja sam nic nie mieszałem. Może sprawdzenie loga wykaże jakiś zbędny syf który się do tego przyczynił.

Z góry dzięki.

Start —> Uruchom —> msconfig zakładka Uruchamianie i odptaszkuj te wpisy:

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] "C:\Program Files\Hewlett-Packard\HP Software Update\HPWuSchd.exe" 

O4 - HKLM\..\Run: [DeviceDiscovery] C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpotdd01.exe

O4 - HKLM\..\Run: [CloneCDTray] "C:\Program Files\SlySoft\CloneCD\CloneCDTray.exe" /s

Ten wpis:

O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.5.0_08\bin\jusched.exe"

Panel sterowania —> Java Plug-in —> Update —> odptaszkować Check for updates automatically

Jak na moje oko, log czysty :wink:

Wielkie dzięki.

Skoro już założyłem ten temat, to nie będę zakładał drugiego. Mam następujące pytanko: czy taki zestaw programów jest wystarczającym zabezpieczeniem komputera?

Programy:

  1. AVG Antivirus Free Edition

  2. Spybot S&D 1.4

  3. Windows BitDefender (beta)

  4. Sunbelt Kerio Personal Firewall 4 (już po skończeniu trialu czyli w wersji z ograniczeniami)

Oczywiście wszystko aktualizuję (łącznie z Windowsem) w miarę często.

Pozdrawiam.

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Pozdrawiam Gutek2222