Dziwne zwisy


(Grzech33) #1

Witam.

Bardzo dziwnie wiesz mi się komputer. POMOCY !!

wszystko zaczyna się dziać jak stoi włączony do momętu zadziałania wygaszacza i wyłaczenia monitra. Normalnie to po ruszeniu myszką powinien znowu się odpalić a tu zwis!! Tylko ekran zaszeleści i nadal pozostaje czarny a reszta bez zadnej reakcji. Co jest grane ?? Temperatura jest w normie tzn. ~40. nigdy nic nie było podkręcane (słóży tylko do prac biurowych).

Win-98, Duron 400, 64-ram, płyta Asus p5a.

POMOCY !!


(Adarek) #2

Podociskaj wszystkie kabelki od monitora i kompa.

Podmień do innego kompa i sprawdż czy to monitor siada.

Może padł już układ wznowienia pracy monitora po wstrzymaniu .


(Golden Finger) #3

(system) #4

Zasilacz ci padł.Wymien sobie go.A może masz jakiegoś wirusa albo troojana.


(Grzech33) #5

Cały komputer przejzałem, wyczyściłem, sprawdziłem połaczenia wszystkich elementów. Monitor podłączałem do drugiego kompa (monitor jest ok.), zmieniałem odświeżanie, sprawdziłem grafike w drugim kompie (również jest ok.) i niestety dalej jest bez zmian, poprosty wisi i koniec. Po restarcie pracuje normalnie ale gdy tylko postoii to zaczyna się od nowa... Hmm... jest bardzo małe prawdopodobieństwo wirusa ponieważ sprzęt nie pracuje w sieci a dodatkowo ma antywirusa. Jeszcze dziś zmienie zasilacz może to coś pomoże ?? !!

Znajomi sugerują mi że to może ram -Co o tym sądzicie ??


(system) #6

Może po prostu wyłącz wygaszacz :stuck_out_tongue: i będzie po problemie :smiley:

Tylko myślę, że było by to niestety tylko chwilowe rozwiązanie. :?


(Golden Finger) #7

Warto i to sprawdzić. Jednak, jak dla mnie nie wygląda to na RAM, choć róznie bywa. Zobaczysz, jak to będzie po podmianie zasilacza.

Pozdrawiam 8)


(:: MARIO ::) #8

(Grzech33) #9

Wymieniłem ram i chyba wszystko jest dobrze. Zepsuty ram ?? to dziwne ale ta kość normalnie pracuje w drugim komputerze. To ja nic nie rozumiem. Mam jeszcze drugi (nowy) zasilacz podłacze go i sprawdzę co się będzie działo. Tak czy inaczej problem powoli się wyjaśnia -mam nadzieje.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC.

Pozdrawiam.