DZiwnie dzialajacy Wine!

Dlaczego zadna gra nie chce mi sie uruchomic, albo dziala z predkoscia 2-3 fps??? Prosze o pomoc! !!

jakie konkretnie to gry ?? do każdej gry trzeba trochę pogrzebać w winecfg,jaki masz komputer.Wine obsługuje gry tylko na openGL :!:

Na przyklad darmowa gierka (ktora uruchomi sie na kompie sprzed 10 lat) Icy Tower 1.31 dziala z predkoscia 2-3 fps… innych nie uruchomilem :frowning: Czy te biblioteki z winecfg maja jakies znaczenie?

mi sie odrazu zawiesza po uruchomieniu…nie wszystko musi działać sprawnie na wine.

Jest sukces! !!

CS, Morrowind, WarCraft, Rainbow Six itp, to są gry które mi działają :wink:

Np. CS działa pod wine w 100%

napewno nie na 100% bo czasem pisze o pliku hls.dll że nie można odnaleść czy cuś takiego :stuck_out_tongue:

gry które u mnie działają w 99% (1% to dzwięk który czasem wariuje,ale w tych grach jest on zbedny)

  • bridge builder

  • pontifex

  • pontifex 2

  • quake 3 (tutaj akurat dźwięk jest ok)

  • bridge construction set

  • elma

No i klops… mialem chyba z 5 gier, ktore sie uruchamiaja teraz moze 2… Jak probuje wlaczyc TORCS to wyskakuja mi takie bledy w terminalu :

err:module:import_dll Library client.dll (which is needed by L"J:\desktop\wtorcs.exe") not found

err:module:import_dll Library tgf.dll (which is needed by L"J:\desktop\wtorcs.exe") not found

err:module:import_dll Library glut32.dll (which is needed by L"J:\desktop\wtorcs.exe") not found

err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"J:\desktop\wtorcs.exe" failed, status c0000135

Prosze o pomoc! !!

Żeby gry działały na wine trzeba je przez wine zainstalowac a z tego co widzę to ją “włączasz”

Alinek a poco uruchamiasz torcs przez wine jak jest też wersja pod linuksa ?

Dobra, wiem, napisalem juz ze biore z plyty, zeby sprawdzic wine… Dobra to taki maly przewodnik jak dla debila, jak sie uzywa tego wine??? Bo jak instaluje gre to za pierwszym razem (gdy po koncu instalacji wyskakuje cos w stylu “…play game”) to gra dziala, ale juz pozniej probuje ja wlaczyc, to nawet, zadna konsola sie nie wyswietla… To jak panowie pomozecie, biednemu, slabemu windowsemu userowi, ktory chce przejsc na jasna strone mocy LINUXA???

szukasz gry w zakładce >menu>wine>programy

lub

przedzierasz się przez konsole komendami n. cd /home/dawid/.wine

aż dotrzesz do pliku exe (zainstalowanych aplikacji) i potem tylko wine xxx.exe :wink:

Jak robie cos takiego “n. cd /home/alan/.wine/drive_c/Program Files/torcs/wtorcs.exe” to wyskakuje mi taki blad “bash: n.: polecenie nieodnalezione”… Co zle zrobile, lub co mam jeszcze zrobic!?

Złączono Posta : 08.06.2007 (Pią) 23:07

Jak robie te polecenie “n. cd /home…/wtorcs.exe” to wyskakuje mi takie cos “bash n.: polecenie nieodnalezione”. Co zle zrobile, lub co mam jeszcze zrobic?!

a jeszcze prościej napisać w konsoli wine /home/.wine/drivec/programfiles/ścieżkadopliku/o_ile_go_instalowałeś.exe :wink: albo kliknąć prawym i wybrać otwórz za pomocą/przez wine (albo wine windows emulator)

No jak klikne prawym to nic mi nie wyskakuje… PLIS POMOZCIE! !!

źle

przechodzisz do katalogu z grą :

na przykład :

cd /home/dawid/.wine/drive_c/ProgramFiles/folderGry

i teraz dopiero

wine nazwaPlikuExe.exe

Kurcze nie umiem teg zrobic… :frowning: Ale jak biore, zeby gra sie wlaczyla przez klikniecie prawym klawiszem i “otworz za pomoca wine…” to nic nie dziala, a jak wlaczam ja po instalacji to dziala… Plis pomozcie! !!

Złączono Posta : 09.06.2007 (Sob) 11:04

Dobra jako tako niektore gry dzialaja… TORCS! !!

Tylko musialem ja przeniesc do innego folderu, bo z Program Files nie uruchamiala mi sie komenda “cd…”. Wyczytalem na jakims innym formum, cos o portach w grach, ktore daja mozliwosc gry w linuxue. O co w nich chodzi i jak sie je uruchamia/robi tak zeby te gry “linuxowe” dzialaly?