Dziwnie skrócony czas skanowania

Witam, problem taki jak w tytule. Mam Kasperskiego, na początku skanowanie zajmowało blisko godzinę, od jakiegos czasu 15 min. i zakończone. Dodam że nie zmieniałam nic w ustawieniach antywirusa i z kompa też nic nie wyrzucałam. Jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie? Liczę na pomoc i pozdrawiam świątecznie

Może być kilka odpowiedzi.

Po pierwsze w zakładce skanowanie możesz sobie zaznaczać co ma się skanować. Możesz mieć odhaczone skanowanie któregoś dysku lokalnego. Kliknij zakładkę pełne skanowanie i zaptaszkuj wszystkie możliwości.

Druga sprawa: ustawienia- pełne skanowanie- ustawienia- zakres- optymalizacja sanowania

Możliwe, że masz zaznaczone- skanuj tylko nowe i zmienione pliki :slight_smile:

Z tego co wiem, Kaspersky skanuje tylko zmienione pliki. Zależy to od wybranego trybu pracy.

Dzięki za szybka reakcje ale… w polu skanowanie mam wszystko odptaszkowane. Kiedy dostaje raport ze skanowania mam info, że przeskanowano wszystkie pliki, nie tylko nowe albo zmienione. No i dalej nie wiem. Co do optymalizacji-w ustawieniach mam 3 opcje ochrony, zaznaczony jest średni (chyba zawsze tak było)

Masz na myśli skanowanie całego dysku, czy konkretnych partycji? Jaka to wersja Kaspersky’ego?

Wybieram skanowanie mój komputer i tam jest wszystko odhaczone (dyski, pamięć systemowa, skrzynka pocztowa…) i trwa to góra 15 min, a wcześniej zajmowało godź. (sprzęt bez zmian) Co to może być?

Anti-Virus Kaspersky wersja 7.

Jak jest wszystko odhaczone to wszystko zaznacz wszystko co tam jest. No chyba, że nie posiadasz dysków sieciowych to to można zostawić odznaczone.

Jakieś nieporozumienie, odhaczone znaczy zaznaczone (przy każdym jest ptaszek). Mimo tego po kilkunastu minutach dostaje raport skanowanie zakończone (nic nie wykrywa). Jak to mozliwe w tak krótkim czasie?