Dziwnie skrócony czas skanowania

(Selak) #1

Witam, problem taki jak w tytule. Mam Kasperskiego, na początku skanowanie zajmowało blisko godzinę, od jakiegos czasu 15 min. i zakończone. Dodam że nie zmieniałam nic w ustawieniach antywirusa i z kompa też nic nie wyrzucałam. Jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie? Liczę na pomoc i pozdrawiam świątecznie

(Sebos99) #2

Może być kilka odpowiedzi.

Po pierwsze w zakładce skanowanie możesz sobie zaznaczać co ma się skanować. Możesz mieć odhaczone skanowanie któregoś dysku lokalnego. Kliknij zakładkę pełne skanowanie i zaptaszkuj wszystkie możliwości.

Druga sprawa: ustawienia- pełne skanowanie- ustawienia- zakres- optymalizacja sanowania

Możliwe, że masz zaznaczone- skanuj tylko nowe i zmienione pliki :slight_smile:

(Arek F.) #3

Z tego co wiem, Kaspersky skanuje tylko zmienione pliki. Zależy to od wybranego trybu pracy.

(Selak) #4

Dzięki za szybka reakcje ale... w polu skanowanie mam wszystko odptaszkowane. Kiedy dostaje raport ze skanowania mam info, że przeskanowano wszystkie pliki, nie tylko nowe albo zmienione. No i dalej nie wiem. Co do optymalizacji-w ustawieniach mam 3 opcje ochrony, zaznaczony jest średni (chyba zawsze tak było)

(Grzech U007) #5

Masz na myśli skanowanie całego dysku, czy konkretnych partycji? Jaka to wersja Kaspersky'ego?

(Selak) #6

Wybieram skanowanie mój komputer i tam jest wszystko odhaczone (dyski, pamięć systemowa, skrzynka pocztowa...) i trwa to góra 15 min, a wcześniej zajmowało godź. (sprzęt bez zmian) Co to może być?

Anti-Virus Kaspersky wersja 7.

(Grzech U007) #7

Jak jest wszystko odhaczone to wszystko zaznacz wszystko co tam jest. No chyba, że nie posiadasz dysków sieciowych to to można zostawić odznaczone.

(Selak) #8

Jakieś nieporozumienie, odhaczone znaczy zaznaczone (przy każdym jest ptaszek). Mimo tego po kilkunastu minutach dostaje raport skanowanie zakończone (nic nie wykrywa). Jak to mozliwe w tak krótkim czasie?