Dziwnie wydłużone tekstury

(Paulox21) #1

Witam.

Zwracam się do Was z następującym problemem:

W wielu grach mam problem z teksturami - w wielu miejscach są po prostu wydłużone. Tekstury z np. budynku ciągną się w nieskończoność do góry.

Załączam screen.

Mój sprzęt:

Procesor: Athlon 1500 XP +

Grafika: GeForce 7300 GT

RAM: 1,25 GB

Płyta: ASUS A7N8X-X z nForcem 2. (sterowniki są najnowsze, przeinstalowane z racji nowej grafiki)

Sterowniki od grafiki: wersja: 6.14.11.6375; data: 2007-10-04

DX 9.0c ostatni realese.

Od razu powiem, że problem pojawiał się też przy najnowszych wersjach sterowników.

Liczę na waszą pomoc, bo problem powtarza się przy niemal każdej grze, której dada wydania > 2004

(PaPuX) #2

Karta graficzna jest uszkodzona lub się przegrzewa.

(Erufenrito) #3

Albo wina sterowników - mi też się czasami wydłużają w CS:S'ie od którejś wersji... Chyba nvidia za bardzo zaszalała :smiley:

(Kuczkowiak) #4

Mi to też przyszło na myśl ustawienie odświeżania, żeby podwyższyć.

(Evil Coca Cola) #5

Ja kiedyś takie miałem. Znikło jak zmieniłem tryb zasilania z oszczędny na wydajny czy coś w tym stylu.

(Paulox21) #6

Zmiana odświeżania nie pomogła.

Temperatura procesora graficznego wg. Everesta wynosi 50*C.

Jako że mam WinXP, to zakres operacji jakie mogę wykonać to co najwyżej ustawić po ilu minutach co ma się wyłączyć. Chyba że nie wiem, gdzie zmienić wydajność zasilania.

(Jimek) #7

Wina karty graficznej, a dokładniej pamięci RAM na niej. Miałem GF 7300GT i robiło mi się dokładnie tak samo, a z biegiem czasu było juz tylko coraz gorzej.

Radze odkładać kaske na nową karte graficzną.

(Paulox21) #8

Wybaczcie, że odkopuję ten mój temat, ale nie widzę sensu zakładania kolejnego, a problem, z którym się do Was zwracam jest następstwem tego tutaj już opisanego.

Kichaa miał, zdaje mi się, rację, bo jest gorzej - do wydłużeń doszły przeróżnej maści "plamy" na teksturach (fioletowe, zielone etc). Moje pytanie brzmi:

Czy posiadając chipset nVidii nForce 2 mogę bez przeszkód wsadzić kartę graficzną Radeona? (9550 lub 9650) Jeśli są/będą jakieś przeszkody to jakie i jak je wyeliminować? Z góry dziękuję za Waszą cierpliwość i odpowiedzi :wink:.

(Jimek) #9

Tak, chipset nijak ma się do firmy od której masz swoje GPU.