Dziwnie wydłużone tekstury

Witam.

Zwracam się do Was z następującym problemem:

W wielu grach mam problem z teksturami - w wielu miejscach są po prostu wydłużone. Tekstury z np. budynku ciągną się w nieskończoność do góry.

Załączam screen.

http://img340.imageshack.us/i/beztytuuuxw.jpg/

Mój sprzęt:

Procesor: Athlon 1500 XP +

Grafika: GeForce 7300 GT

RAM: 1,25 GB

Płyta: ASUS A7N8X-X z nForcem 2. (sterowniki są najnowsze, przeinstalowane z racji nowej grafiki)

Sterowniki od grafiki: wersja: 6.14.11.6375; data: 2007-10-04

DX 9.0c ostatni realese.

Od razu powiem, że problem pojawiał się też przy najnowszych wersjach sterowników.

Liczę na waszą pomoc, bo problem powtarza się przy niemal każdej grze, której dada wydania > 2004

Karta graficzna jest uszkodzona lub się przegrzewa.

Albo wina sterowników - mi też się czasami wydłużają w CS:S’ie od którejś wersji… Chyba nvidia za bardzo zaszalała :smiley:

Mi to też przyszło na myśl ustawienie odświeżania, żeby podwyższyć.

Ja kiedyś takie miałem. Znikło jak zmieniłem tryb zasilania z oszczędny na wydajny czy coś w tym stylu.

Zmiana odświeżania nie pomogła.

Temperatura procesora graficznego wg. Everesta wynosi 50*C.

Jako że mam WinXP, to zakres operacji jakie mogę wykonać to co najwyżej ustawić po ilu minutach co ma się wyłączyć. Chyba że nie wiem, gdzie zmienić wydajność zasilania.

Wina karty graficznej, a dokładniej pamięci RAM na niej. Miałem GF 7300GT i robiło mi się dokładnie tak samo, a z biegiem czasu było juz tylko coraz gorzej.

Radze odkładać kaske na nową karte graficzną.

Wybaczcie, że odkopuję ten mój temat, ale nie widzę sensu zakładania kolejnego, a problem, z którym się do Was zwracam jest następstwem tego tutaj już opisanego.

Kichaa miał, zdaje mi się, rację, bo jest gorzej - do wydłużeń doszły przeróżnej maści “plamy” na teksturach (fioletowe, zielone etc). Moje pytanie brzmi:

Czy posiadając chipset nVidii nForce 2 mogę bez przeszkód wsadzić kartę graficzną Radeona? (9550 lub 9650) Jeśli są/będą jakieś przeszkody to jakie i jak je wyeliminować? Z góry dziękuję za Waszą cierpliwość i odpowiedzi ;).

Tak, chipset nijak ma się do firmy od której masz swoje GPU.